Asociatyvi „Sekundės“ archyvo nuotr.

Trijų Panevėžio darželių laukia kapitalinis remontas

Trijų Panevėžio darželių laukia kapitalinis remontas

Nuo šių metų rugsėjo trijuose Panevėžio lopšeliuose-darželiuose – „Pasakoje“, „Vyturėlyje“ ir „Voveraitėje“ – planuojanti įgyvendinti visos dienos mokyklos idėją, Savivaldybė rengiasi juos kapitališkai remontuoti.

„Atsižvelgdami į Švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintą regioninės Švietimo plėtros pažangos priemonę, nusprendėme minėtose ikimokyklinio ugdymo įstaigose išbandyti visos dienos mokyklos idėją. T. y., priešmokyklinukams numatomos veiklos bus orientuotos į visapusišką vaiko ugdymą.
Veiklos apims tarpusavyje suderintą formalųjį ir neformalųjį ugdymą, švietimo pagalbos teikimą, kūrybiškumo, STEAM, kultūrinį ugdymą, bus skatinamas sportinis aktyvumas bei sveika gyvensena“, – pranešime spaudai teigė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.
Jei šis modelis pasiteisins, bus sprendžiamas jo pritaikymas ir kitose ikimokyklinio ugdymo įstaigose, pažymėjo S. Sėrikovienė.
Kaip nurodo savivaldybė, įstaigų kapitalinio remonto metu bus atliekami vidaus ir išorės remonto darbai, įrengiamos naujos inžinerinės sistemos, apsauginė ir priešgaisrinė signalizacijos, pakeičiami elektros skydai. Taip pat numatoma perplanuoti įstaigų patalpas, įrengti STEAM erdves, atnaujinti ar įrengti lauko klases, aikštynus. Lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ bus atnaujintas baseinas, „Pasakoje“ ir „Voveraitėje“ įrengtas pandusas, „Vyturėlyje“ – liftas.
Projektą planuojama įgyvendinti 2024–2025 metais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų