Trenerių byla apvirto aukštyn kojom

Trenerių byla apvirto aukštyn kojom

 

Nepraėjo trys mėnesiai, kai teismo dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo išteisinti buvę Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriai Vytautas Indreliūnas bei Vitalija Breivienė galėjo lengviau atsikvėpti. Aukštesnės instancijos teismas sutiko su Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinio skundo argumentais ir šiuodu sportininkus dabar jau pripažino kaltais.

Be to, pora buvusiai darbovietei turės sumokėti nesąžiningai gautus atlyginimus – daugiau nei 10 tūkst. eurų.

Žinomi panevėžiečiai, ne vieną profesionalą išugdę dviračių sporto treneriai V. Breivienė ir V. Indreliūnas į teisėsaugos pareigūnų akiratį pateko beveik prieš penkerius metus dėl savo darbdaviui – Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui – pateiktų dokumentų. Teisėsaugos pareigūnai surinko duomenų, kad šie darbuotojai, susitarę tarpusavyje, įrašinėdavo į auklėtinių sąrašus nebesportuojančius ar kitur sportinę karjerą tęsiančius dviratininkus. Treneriai sufabrikavo realiai neegzistuojančias didelio meistriškumo grupes, taip pasigerindami savo darbo rodiklius.

Negana to, per tyrimą išsiaiškinta, kad dėl to pedagogai gavo ir didesnį piniginį atlygį – V. Breivienei buvo išmokėta 5 tūkst. 125 eurai, o jos kolegai bei gyvenimo draugui V. Indreliūnui – 4 tūkst. 980 eurų.

Balandį Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai abu trenerius dėl jiems pareikštų kaltinimų sukčiavus ir klastojus dokumentus išteisino kaip nepadariusius veikų, turinčių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro vadovas S. Raziūnas viliasi, kad Panevėžį garsins dviratininkai, o ne skandalai. „Sekundės“ nuotr.

Verčia naują lapą

Tačiau netrukus Panevėžio apygardos prokuratūra nuosprendį apskundė aukštesnės instancijos teismui. Panevėžio apygardos teismas liepos 3 dieną paskelbė nuosprendį, kuriuo abu treneriai pripažinti kaltais dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismo išvados prieštarauja byloje surinktų įrodymų visetui, per pirmąjį teismo procesą buvo netinkamai įvertinti byloje surinkti įrodymai ir padarytos išvados, kad teisiamųjų veiksmuose nėra nusikaltimo požymių.

Šį kartą abiem kaltinamiesiems skirtos 3 metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 2 metams. Teismo sprendimu nuteistieji taip pat turės sumokėti 10 tūkst. 105 eurus Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, pateikusiam civilinį ieškinį.

Minėta įstaiga biudžetinė, todėl, pasak jos vadovo Sauliaus Raziūno, pinigai grįš į biudžetą. O su nuteistais treneriais šis centras atsisveikino prieš metus, dėl tam tikrų priežasčių su jais buvo nutraukta darbo sutartis.

„Pasiekėme savo, o kaip toliau viskas tęsis, bus matyt. Iš tikro tai atsibodo teismai, ginčai, bet, regis, visi šitie konfliktai eina į pabaigą. Baigiame atsikratyti asmenų, kurie kėlė nesutarimus ir teršė įstaigos įvaizdį. Dabar stengsimės savo dėmesį sutelkti tik į dviračių sportą, jis visada garsino Panevėžį“, – naują centro puslapį verčia jo direktorius.

Baigia išsivalyti

S. Raziūnas džiaugiasi įstaigoje turimomis dviem olimpietėmis: Migle Marozaite ir Simona Krupeckaite. Pastarosios treneris ir gyvenimo partneris Dmitrijus Leopoldas taip pat dirba Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre. Įstaiga labai viliasi, kad šis žmogus padės grįžti prie gerų tikro, o ne purvino sporto rezultatų.

Keitėsi, pasak S. Raziūno, ir dviračių sporto politika – vilčių teikia atsinaujinusi Lietuvos dviračių sporto federacija.

Sausį Klaipėdos apylinkės teismas dviračių sporto treneriui, buvusiam Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro mokytojui Antanui Jakimavičiui už dopingo platinimą skyrė 5 tūkst. eurų baudą. Nuteistasis su kitais sporto pasaulyje žinomais bylos dalyviais dabar siekia šią bylą grąžinti į teismą ir visiškai nusiplauti pripažintą kaltę.

Po žiemą priimto Klaipėdos teismo nuosprendžio Lietuvos antidopingo agentūra laikinai suspendavo A. Jakimavičių ir į bylą įsivėlusią jo kolegę Solveiga Baleišytę. Pastaroji trenerė tebedirba Panevėžio kūno kultūros ir sporto centre, o A. Jakimavičiaus seniai nebėra.

Kuo dabar užsiima minėtą įstaigą palikę treneriai, S. Raziūnas informacijos teigė nesekantis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų