V. Urbono auklėtiniai Titas Pumputis (3-ias iš dešinės) ir E. Tomkevičiūtė (pirma iš kairės), abu atletai lipo ant prizininkų pakylų po triatlono ir bėgimo startų.

V. Urboną auklėtiniai sveikino solidžiais rezultatais

Per ilgąjį savaitgalį Panevėžyje netrūko sporto renginių, šeštadienį miesto centre vyko B. Abramaičio vardo triatlono taurės varžybos, o pirmadienį nemažas triatlonininkų būrys jėgas išmėgino Anykščių bėgime.

Tempą diktavo svečiai

Panevėžyje vykusiose B. Abramaičio taurės triatlono varžybose pagrindinėje sprinto rungtyje (750 m plaukimas, 20 km dviračiu, 5 km bėgimas) nugalėjo svečias iš Baltarusijos sostinės Minsko Aleksandras Vasilevičius – 1 val. 00:38,1 min. Antrąją vietą užėmė latvis Savelijs Suharževskis (Valmiera) – 1.01:10,7 val., kuris nugalėjo jaunimo amžiaus įskaitoje. Trečią vietą užėmė Panevėžio triatlono klubui atstovaujantis vilnietis Jaunius Strazdas (1.03:49,8 val.). Ketvirtas liko panevėžietis Titas Pumputis (1.04:40,2 val.), kuris elito įskaitoje užėmė 3-ią vietą. Penktas – taip pat panevėžietis Tadas Sereika (1.04:42,8 val.).

Moterų įskaitoje nugalėjo vilnietė Inga Aukselytė (1.09:36,6 val.), antrą vietą užėmė Inga Paplauskė iš Vilniaus (1.15:00,1 val.), trečia liko panevėžietė, pasaulio dvigubo ultratriatlono vicečempionė Alina Ranceva (1.15:17,3 val.).

Jaunių įskaitoje (gim. 2000-2001 m.) triatlonininkai turėjo plaukti 400 m, dviračiu įveikti 11 km ir nubėgti 2,4 km. Čia  nugalėjo svečias iš Latvijos Artjoms Gajevskis – 34:57,7 min. Antras liko Lukas Prokopavičius (Panevėžio triatlono klubas) – 35:12 min., trečias – dar vienas svečias iš Latvijos Audzevičs Jekabs (38:11).

Įdomu tai, kad absoliučiai trečia šioje trasoje finišavo Evelina Tomkevičiūtė (Panevėžio triatlono klubas) – 36:25,7 min.

Triatlono varžybose dėl B. Abramaičio taurės varžėsi apie 160 įvairaus amžiaus sportininkų. Šios varžybos buvo puiki proga šalies triatlono federacijai patikrinti laiko matavimo įrangą, trasą, komandinius renginio organizatorių, teisėjų veiksmus prieš artėjantį Europos jaunių čempionatą, kuris vyks liepos 12-16 dienomis Panevėžyje.

Bronius Abramaitis – buvęs Lietuvos triatlono federacijos prezidentas, vienas jos įkūrėjų. Jam mirus, jo organizuotos triatlono taurės varžybos vėliau pavadintos B. Abramaičio vardu.

Evelina Tomkevičiūtė

Anykščiuose – panevėžiečių pergalės

Tradiciniame, jau 54-ąjį kartą organizuotame „Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai“ bėgime pirmadienį gegužės 1-ąją pagrindinėje 12,3 km distancijoje nugalėjo vilnietis Dovydas Stašys ir Austė Janušauskaitė.

Nors gegužės pradžia nelepino savo pavasariška šiluma, tačiau kiek vėsesnis oras puikiai tiko beveik 300-ams bėgikų, kurie savo jėgas išbandė penkiose skirtingose distancijose.

Dalyvių ir žiūrovų gretose netrūko žinomų atletų. Bėgikus ir ypač savo auklėtinius nuoširdžiai palaikė geležiniu žmogumi vadinamas Vidmantas Urbonas. Triatlono treneris iš Panevėžio į Anykščius atvyko su gausiu auklėtinių būriu. Žinomas ultratriatlono meistras praėjusį penktadienį balandžio 28-ąją minėjo savo 58-ąjį gimtadienį. „Geriausios dovanos – auklėtinių progresas ir jų pasiekimai“, – Anykščiuose šypsojosi triatlono legenda.

O progų Vidmantui Urbonui pasidžiaugti netrūko. Jo auklėtiniai dažnai lipo ant prizininkų pakylos.

Štai, Titas Pumputis po šeštadienį Panevėžyje vykusios B. Abramaičio triatlono taurės, kurioje elito grupėje užėmė 3-ią vietą, jėgų turėjo ir pirmadienio startui Anykščiuose, čia elito grupėje lipo ant apdovanojimų pakylos užėmęs trečią vietą (45:32 min.).

4 km distancijoje nugalėjo Panevėžio triatlono klubo narys Lukas Prokopavičius (14:08 min.), jo klubo draugas Tadas Sereika užėmė 3-ią vietą (15:14 min.). Tarp panevėžiečių įsiterpė antrą vietą iškovojęs Modestas Zauka iš Obelių (14:34 min.).

Merginų įskaitoje tempą diktavo viešnios iš Panevėžio: nugalėjo triatlono klubo narė Evelina Tomkevičiūtė (16:08 min.), antrą vietą užėmė panevėžietė Patricija Mingėlaitė (18:38 min.), trečia – Karolina Lukšytė (19:47 min.). Moterų grupėje 3-ią vietą iškovojo Panevėžio miesto savivaldybėje Sporto skyriuje dirbanti Indrė Bubelytė (22:19 min.).

12,3 km distancijoje absoliučioje įskaitoje 3-ią vietą užėmė patyręs Dainius Gorskis iš Panevėžio (44:05 min.). Daugelio anykštėnų džiaugsmui antrą vietą užėmė trasos šeimininkas 21-erių Gytis Krivickas, distanciją įveikęs per 44:02 min. Jį kiek daugiau nei pusantros minutės aplenkė 26-erių vilnietis Dovydas Stašys, kuris nuotolį įveikė per 42:36 min.

Moterų grupėje ilgiausią distanciją sėkmingai įveikė pasaulio ultratriatlono vicečempionė Alina Ranceva – 59:11 min., ji elito grupėje užėmė 3-ią vietą. Pergale Anykščiuose džiaugėsi Kaune studijuojanti, iš Telšių kilusi 21-erių Austė Janušauskaitė (54:04 min.).

Panevėžietis Romas Jurėnas užėmė antrą vietą amžiaus grupėje virš 50 m. (49:32 min.), veteranų virš 70 m amžiaus grupėje užtikrintai nugalėjo 73-ejų Romas Jasinskas (1.01:18 val.).

54-ajame Anykščiai – Puntuko akmuo – Anykščiai bėgime skirtingose distancijose savo jėgas išbandė beveik 300 bėgimo entuziastų.