Treko varžybose Panevėžyje – S.Krupeckaitės, V.Lendelio ir trys jaunių pergalės

Panevėžio arenoje vykstančių Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) pirmosios kategorijos treko varžybų „Panevėžys 2017“ pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo net 12 medalių – 5 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos.

Pergales šventė Simona Krupeckaitė, Vasilijus Lendelis bei trys jaunių grupės dviratininkai – Viktorija Šumskytė, Jovita Sakavickaitė ir Gedvinas Serapinas. Du aukso medalius iškovojo Baltarusijos, po vieną – Norvegijos, Ukrainos ir Velso atstovai. Tituluočiausia moterų varžybų dalyvė S.Krupeckaitė triumfavo sprinto lenktynėse (6 dalyvės). Dukart pasaulio ir triskart Europos čempionė, buvusi pasaulio rekordininkė bei ketverių olimpinių žaidynių dalyvė pusfinalyje 2-0 nugalėjo savo tėvynainę Miglę Marozaitę, o finale 2-1 įveikė rusę Tatjaną Kiseliovą. M.Marozaitė kovoje dėl bronzos 2-0 nugalėjo Velso atstovę Rachel James. Atrankos varžybose S.Krupeckaitė buvo antra, o M.Marozaitė – trečia. Geriausiai pasirodė R.James.

Vyrų sprinto lenktynes (20 dalyvių) laimėjo V.Lendelis. Jis ketvirtfinalyje nugalėjo latvį Ainars Kiksis, pusfinalyje 2-0 įveikė lenką Rafal Sarnecki, o finale taip pat 2-0 pranoko kitą lenką Kamil Kuczynski. Svajūnas Jonauskas užėmė ketvirtą vietą. Jis ketvirtfinalyje įveikė lenką Mateusz Lipa, pusfinalyje 1-2 pralaimėjo K.Kuczynski, o kovoje dėl trečios vietos 0-2 nusileido R.Sarnecki. Atrankoje V.Lendelis buvo pirmas, o S.Jonauskas – trečias.

Moterų skreče (40 ratų, 10 km, 16 dalyvių) ketvirtą buvo Olivija Baleišytė. Nugalėjo velsietė Hayley Jones.

Moterų grupinėse lenktynėse (80 ratų, 20 km, 8 tarpiniai finišai, 17 dalyvių) Olivija (8 tšk.) užėmė septintą vietą. Nugalėjo norvegė Anita Yvonne Stenberg (20 tšk.).

Vyrų grupinėse lenktynėse (120 ratų, 30 km, 12 tarpinių finišų, 17 dalyvių) Venantas Lašinis (7 tšk.) užėmė aštuntą, o Rojus Adomaitis (2 tšk.) – 10-ą vietas. Nugalėjo baltarusis Anton Muzyčkin (59 tšk.).

Vyrų skreče (60 ratų, 15 km, 16 dalyvių) V.Lašinis finišavo 10-as. Pergalę šventė A.Muzyčkinas.

V.Šumskytė laimėjo jaunių merginų atkrintamąsias lenktynes (7 dalyvės).

G.Serapinas buvo pirmas jaunių vaikinų skreče (30 ratų, 7,5 km, 8 dalyviai). Antrą vietą užėmė Rokas Gelžinis, o trečią – Matas Antanavičius. Jaunių vaikinų atkrintamosiose lenktynėse (8 dalyviai) G.Serapinas užėmė antrą, o R.Gelžinis – trečią vietas. Nugalėjo ukrainietis Maksimas Lučynas.

Jaunių merginų skreče (20 ratų, 5 km, 7 dalyvės) pirma buvo J. Sakavickaitė, antra – V. Šumskytė, o trečia – Arūnė Savičiūtė.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.