Olivija Baleišytė

Treke – Baleišytės griūtis, V. Lendel – aštuntas

Glazge vykstančio devintojo Europos dviračių treko čempionato vyrų sprinto lenktynėse Vasilijus Lendel užėmė aštuntą vietą.

Lietuvos rinktinės narys, kuriam gegužės pabaigoje buvo lūžęs raktikaulis, pirmadienį ketvirtfinalyje 0-2 pralaimėjo 2013 metų pasaulio čempionui ir 2014 metų pasaulio vicečempionui vokiečiui Stefan Boetticher, kuris kvalifikacijos varžybose pasirodė geriausiai.

Ketvirtfinalyje pralaimėję dviratininkai galutinėje įskaitoje išsirikiavo pagal kvalifikacijos varžybų rezultatus.

Į pusfinalį nepateko triskart Europos, 2017 metų pasaulio čempionas ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas rusas Denis Dmitrijev. Jam atiteko šešta vieta. Sekmadienį V. Lendel, kurį treniruoja Dmitrij Leopold, šešioliktfinalyje įveikė baltarusį Artiomą Zaicevą (24-as kvalifikacijoje), o aštuntfinalyje nugalėjo 2016 metų Europos čempioną rusą Pavelą Jakuševskį (8).

Svajūnas Jonauskas šioje rungtyje užėmė 21-ą vietą.

Kvalifikacijos varžybose (200 m iš eigos), kuriose dalyvavo 29 dviratininkai, V. Lendel (9,905 sek.) užėmė devintą, o S. Jonauskas (10,378 sek.) – 21-ą vietas. Geriausiai atrankoje pasirodęs S. Botticher distanciją įveikė per 9,722 sek.

Dviratininkė Olivija Baleišytė liepos 21-ąją, grįždama iš treniruočių stovyklos Turkijoje, paslydo Stambulo oro uoste ir patyrė traumą. Sportininkei buvo diagnozuotas kelio girnelės išnirimas ir kelio raiščio įtrūkimas.

Tačiau panevėžietė išvyko į devintąjį Europos dviračių treko čempionatą Glazge (Jungtinė Karalystė). Senojo žemyno pirmenybių daugiakovės varžybose pirmadienį Olivija vėl patyrė smūgį – po mėnesio 20-ąjį gimtadienį švęsianti dviratininkė trečiojoje rungtyje – atkrintamosiose lenktynėse – skaudžiai griuvo ir kurį laiką gulėjo ant parketo. Laimei, Lietuvos rinktinės narė rimtų traumų nepatyrė ir netrukus vėl sėdo ant dviračio ir didvyriškai baigė varžybas.

Galutinėje daugiakovės įskaitoje O. Baleišytė, surinkusi 74 taškus, užėmė 13-ą vietą. Auksą iškovojo pasaulio čempionė olandė Kirsten Wild, pelniusi 156 taškus. Sidabrą pelnė nugalėtojos titulą gynusi britė Katie Archibald (144 tšk.), o bronzą – italė Letizia Paternoster (111 tšk.). Iš viso lenktyniavo 21 dviratininkėiš tiek pat šalių.

Pirmojoje rungtyje iš keturių – 7,5 km (30 ratų) skreče (dviratininkės startuoja kartu, o laimi ta, kuri atvažiuoja pirma) – O. Baleišytė užėmė 12-ą vietą. Nugalėjo K. Wild. Antrojoje rungtyje – tempo lenktynėse (7,5 km; 30 ratų su 26 tarpiniais finišais) – Olivija (1 tšk.) užėmė 9-ą vietą ir bendrojoje įskaitoje pakilo į 11-ą vietą. Beje, jau lenktynių pradžioje lietuvė kartu su už lietuvio ištekėjusia ruse Jevgenija Augustinas atitrūko nuo pagrindinės grupės ir, iki finišo likus 23 ratams, ją aplenkė ratu. Už tai abi sportininkės pelnė po 20 taškų. Bet dar po devynių ratų Olivija buvo aplenkta ratu ir už tai neteko 20 taškų.

Trečiojoje rungtyje mūsų šalies dviratininkė, nepaisant griuvimo, užėmė penktą vietą, tačiau bendrojoje įskaitoje išliko toje pačioje pozicijoje. Olivija griuvo, kai rungtį tęsė septynios dviratininkės. Lietuvė neišlaikė pusiausvyros, kai jos dviračio priekinį ratą galiniu ratu kliudė kiek į dešinę pasukusi Danijos atstovė. Griūdama Olivija dar nubloškė ką tik iškritusią Baltarusijos dviratininkę. Po kelių minučių mūsų šalies atstovė vėl sėdo ant dviračio ir rungtį baigė penkta.

Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (20 km; 80 ratų su 8 tarpiniais finišais) – Olivija savo taškų kraičio nebepadidino ir nukrito dviem laipteliais.

O. Baleišytė pernai Europos čempionato daugiakovėje tarp 20 dalyvių buvo 12-a. Olivija 2017-2018 metų sezono pasaulio taurės varžybų daugiakovės galutinėje įskaitoje užėmę trečią vietą, o Pruškove (Lenkija) vykusio pirmojo etapo skrečo rungtyje iškovojo bronzos medalį. O. Baleišytė pasaulio skrečo rungties reitinge užima penktą, o daugiakovės reitinge – septintą vietas.

Antradienį kovas keirino rungtyje pradės Simona Krupeckaitė.