Trečiojo elektros rinkos liberalizavimo atidėjimas neplanuojamas

Trečiojo elektros rinkos liberalizavimo atidėjimas neplanuojamas

Nepriklausomam elektros tiekėjo „Perlas Energija“ sprendimas panaikinti fiksuotos kainos planus, sukėlė klausimų ir dėl visos elektros rinkos liberalizavimo eigos.

Tačiau energetikos ministras Dainius Kreivys tikina, kad paskutinio šio proceso etapo termino nukelti kol kas neketinama.

„Šiai dienai mes neplanuojame trečiojo etapo atidėjimo“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė D. Kreivys.

Pagal dabar galiojančią tvarką, gyventojai, suvartojantys iki 1 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos per metus, tai yra patenkantys į paskutinį (III) elektros rinkos liberalizavimo etapą, naujas sutartis su elektros tiekėju turi pasirašyti iki šių metų gruodžio 18 d., o sutarčių įsigaliojimo pradžia numatyta nuo 2023 m. sausio 1 d.

„Reikia konstatuoti, kad iš esmės liberalizavimas yra pasiteisinęs. Tai rodo kainos, kurias moka vartotojai. Ar ateityje reikės atidėti… turbūt šiandien tokių priežasčių nematome. Jeigu matysime, kad svarios priežastys yra atsiradusios, tai ir padarysime“, – tikino D. Kreivys.

Penktadienį „Perlas energija“ paskelbė, kad visi iki šiol fiksuotą elektros kainą mokėję įmonės klientai nuo rugsėjo 5 d. mokės pagal biržos kainas.

Liepos pradžioje pasibaigus antrajam elektros rinkos liberalizavimo etapui, „Perlas energija“ buvo antras daugiausiai sutarčių su klientais sudaręs tiekėjas – jį pasirinko apie 15 proc. 1–5 tūkst. kWh kasmet suvartojantys gyventojai (67 proc. rinkosi „Ignitis“, apie 8 proc. – „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų