P. ŽIDONIO nuotr.

Trąšų gigantės bėdos kerta per kišenę

Trąšų gigantės bėdos kerta per kišenę

Drastišku šilumos pabrangimu Panevėžiui smogusios trąšų gigantės Kėdainių „Lifosos“ bėdos Aukštaitijos sostinės daugiabučių gyventojus kamuos ir ateinantį šildymo sezoną.

Viltis, kad keliolika procentų pigesnį šildymą „Panevėžio energijos“ vartotojams užtikrindavusi „Lifosa“ atnaujins gamybą, išblėso gamyklos savininkams paskelbus apie ketinimus konservuoti įmonės veiklą.

Jos darbuotojams kėdainiškiams tai reiškia atsivėrusį kelią į Užimtumo tarnybą, o centralizuotai besišildantiems panevėžiečiams – žiemos brangymetį.

„Panevėžio energija“ skaičiuoja, kad jei „Lifosa“ veiktų, šiuo metu šiluma, vasarą reikalinga karštam vandeniui šildyti, kainuotų bent dešimtadaliu mažiau.

Šveicarijos bendrovė „EuroChem Group AG“, kuriai priklauso „Lifosa“, pranešė ketinanti inicijuoti gamyklos laikino konservavimo procesą. Jos veikla sustabdyta dar pernai dėl įmonės netiesioginiam savininkui, Rusijos milijardieriui pritaikytų Europos Sąjungos sankcijų.

O praėjusią savaitę „EuroChem Group“ patvirtino, kad neturėdama prieigos prie būtinų gamybai žaliavų tiekimo ir platinimo grandinės, bus priversta nuo šių metų spalio pradėti „Lifosos“ laikino konservavimo procesą.

Visą straipsnį skaitykite liepos 11 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų