Miesto gatvėmis nusidriekė naftos šleifas

Miesto gatvėmis nusidriekė naftos šleifas

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūra pirmadienį gavo pranešimą apie mieste išbėgusius ir aplinką užteršusius naftos produktus. Taršalų šleifas nuo J. Janonio gatvės nusidriekė Klaipėdos gatvės link.

Į įvykio vietą atvykę agentūros pareigūnai nustatė, kad maždaug ties 5-uoju J. Janonio gatvės pastatu, viduryje važiuojamosios dalies, ant asfalto dangos prasideda neaiškių skysčių pėdsakas. Paaiškėjo, kad išsilieję naftos produktai gatve nutekėjo toliau.

Buvo akivaizdu, jog teršalai bėgo iš važiuojančios transporto priemonės, patikrinimo metu jau nuvažiavusios.

Įvykio vietoje dirbo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai – panaudoję skaidijklį ir sorbentus, jie surinko išsiliejusius naftos produktus nuo asfalto dangos. Laimė, jų nepateko į lietaus nuotekų tinklus, o iš šių – į Nevėžio upę.

Bandydami nustatyti naftos produktų išsiliejimo šaltinį, aplinkosaugininkai nusekė taršalų pėdsaku, kuris juos iš J. Janonio gatvės nuvedė į Savitiškio, Klaipėdos gatves ir net už Panevėžio miesto ribų Šiaulių kryptimi. Su kiekvienu kilometru naftos produktų pėdsakų ant asfalto dangos vis mažėjo ir paskutinį kartą pastebėti ties posūkiu į Pakruojį – iš viso teršalų pėdsakas tęsėsi apie 24 kilometrus. Patikrinus minėtą kelio atkarpą, susisiekta su Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais ir informuota apie pastebėtas teršalų dėmes ir vietas ant asfalto dangos, kad jos būtų likviduotos.

Pasak Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vyr. specialisto Andriaus Blauzdžio, šis atvejis neeilinis. Paprastai gaunama iškvietimų dėl daugiabučių kiemuose iš automobilių tekančių degalų. Šiuo atveju tepalai „keliavo“ daugiau nei dvidešimt kilometrų. Kadangi stabdymo žymių nesimatė, spėjama, jog vairuotojas paliekamų naftos pėdsakų nė nepastebėjo.

Šiuo metu renkami duomenys ir vyksta tyrimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti aplinką teršusią transporto priemonę bei jos savininką.

Komentarai

 • Kai Beržų gatvėje pastatis biokuro katilinę, tai tokių atvejų daug pasitaikis. O kai Priešgaisrinės gelbėjimo tarnyboms nusibos valyt tas naftos dėmes, tai kompetetingas Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento nuspręs kad čia nieko kenksmingo nėra.

  • Atsakyti
 • Nelaikas paciam pas medikus kreipstis, o tai atrodo perkaitai 🙂

  • Atsakyti
 • Panevėžio gatvėse jau dirba „pragaro mašina“
  Kazkaip nesimato protestuotoju, ar nuotrauka pamirso ideti 🙂

  Skaitykite daugiau: https://www.naujienos.lt/leidinys/sekunde/panevezio-gatvese-jau-dirba-pragaro-masina/

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų