Tradiciškai vyriškais laikomus darbus dirbančios moterys nebekelia nuostabos – žinios svarbesnės už lytį

Tradiciškai vyriškais laikomus darbus dirbančios moterys nebekelia nuostabos – žinios svarbesnės už lytį

Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad meistrauti namuose dažniau mėgsta vyrai,  šiandieninės tendencijos rodo, jog šis stereotipas pamažu nyksta. Statybinių medžiagų, remonto, apdailos bei sodo prekių parduotuvių tinklas „MOKI VEŽI“ skaičiuoja, kad šiuo metu bendrovėje iš visų darbuotojų moterys sudaro 60 proc. ir užima labai įvairias pozicijas.

 „Šiandien moterys nebesibaimina tradiciškai vyriškomis laikomų sričių – daugiau gyvenimo aprašymų gauname iš moterų nei vyrų. Pastebime, kad joms ši sritis labai įdomi – moterys stropiai mokosi, gilinasi į darbo specifiką ir todėl klientus gali pakonsultuoti tiek apie gėles ar vazonus, tiek apie dažus ir statybines medžiagas. O ir karjeros galimybės abiem lytims mūsų bendrovėje yra vienodos –  svarbiausia tinkama kompetencija, motyvacija ir atsakingas požiūris į darbą“, – teigia „MOKI VEŽI“ personalo vadovė Akvilė Pačėsaitė.

Vyriškas kolektyvas priima kaip savą

Rita Lapinskienė

Vienoje iš „MOKI VEŽI“ parduotuvių sandėlininke dirbanti Rita Lapinskienė sako, kad šiandien pamatyti šioje pozicijoje dirbančią moterį nėra keista, tačiau taip buvo ne visuomet.

„Mano karjera įmonėje prasidėjo prieš daugiau nei 13 metų, kai įsidarbinau prekių vežiotoja. Tuomet žmonės tikrai stebėjosi, kad moteris vairuoja vilkiką, o dabar tai nieko nestebina. Žinoma, kartais dar pasitaiko atvejų, kai į sandėlį užsukę klientai nustemba, kad moteris sėdi prie automobilinio krautuvo vairo, net pasako, jog iškraunu prekes greičiau nei kolegos vyrai“, – sako sandėlininkė.

R.Lapinskienė priduria, kad sandėlyje, be jos, dirba tik viena moteris, tačiau tai jai nesukelia jokių nepatogumų. „Darbe svarbu gera komanda, o vyrų kolektyvas labai neblogas. Aš pati visuomet buvau drąsesnė, todėl ir dabar per daug nesureikšminu, kad aplink mane moterų beveik nėra. Su savo darbo porininku esame labai gerai susidirbę – vienas kitą iš žvilgsnio suprantam“, – dalinasi R. Lapinskienė.

Nuomonę keičia žinios

Jurgita Pavydytė

Pasak vienoje iš „MOKI VEŽI“ parduotuvių vyresniąja konsultante pardavėja dirbančios Jurgitos Pavydytės, per dešimt metų trunkančią karjerą pasitaikė nemažai atvejų, kai į parduotuvę grąžto ar kopėčių užsukę klientai vyrai nustebo, kad juos aptarnauja moteris.

„Būna, kad užsuka į parduotuvę vyras, ir jo žvilgsnis pamačius mane iškart tampa rūstus. Atseit ką čia ta moteris man gali patarti, jei pati nieko nesupranta. Tuomet aš pradedu su juo kalbėtis, klausinėti ir matau, kaip pamažu jo veide atsiranda nuostaba. O jei dar paprašo parodyti, kur, pavyzdžiui, yra kopėčios ir supranta, kad apie jas galiu papasakoti, nustemba dar labiau“, – sako J. Pavydytė ir priduria, kad smagiausia, kai vyrai vėliau sugrįžta dar ne kartą ir tampa jos nuolatiniais klientais.

J.Pavydytė atskleidžia, kad per savo darbo karjerą „MOKI VEŽI“ parduotuvėje jai teko dirbti ir kasininke, konsultante, ir vyresniąja konsultante pardavėja, o tai leido sukaupti didelį žinių bagažą, kuriuo šiandien smagu dalytis tiek su klientais, tiek su artimaisiais ar kaimynais, taip padedant jiems įsigyti kokybišką ir ilgaamžę prekę.

Darbe įgytas žinias pritaiko kasdienybėje

Gailutė Smalskienė

Šiandien direktorės pavaduotoja „MOKI VEŽI“ parduotuvėje dirbanti Gailutė Smalskienė dalijasi, kad noras prisiimti atsakomybę ir smalsumas per devynerius metus ją atvedė iki parduotuvės direktoriaus pavaduotojo pozicijos.

„Prieš devynerius metus įmonėje pradėjau dirbti konsultante. Tuomet dar neturėjau jokių žinių ir įgūdžių, tačiau labai stengiausi viską kuo greičiau išmokti, daug savarankiškai domėjausi, o tai veikiausiai ir lėmė, kad man pasisekė pakilti iki vyresniosios konsultantės, po to – pamainos vadovės ir galiausiai parduotuvės direktoriaus pavaduotojos pozicijos“, – komentuoja G. Smalskienė.

Paklausta, kaip jaučiasi dirbdama tradiciškai vyriška laikomoje srityje, parduotuvės direktoriaus pavaduotoja sako, kad niekuomet dėl to nebuvo jokių baimių ar nepatogumo. O sukauptos žinios šiandien labai praverčia kasdieniame gyvenime, ypač atnaujinant namus ar tvarkant aplinką.

„Pavyzdžiui, aš neseniai įsigijau namus ir labai džiaugiausi, kad daug lengviau galėjau išsirinkti ilgaamžes statybines ir apdailos medžiagas. Net namuose dirbę meistrai buvo nustebę dėl mano žinių ir pakeitė kai kurias iki tol naudotas priemones mano rekomenduotomis. Tas pats ir tvarkant aplinką – pasodinus naujų gėlių ar dekoratyvinį medelį, kaimynai taip pat užsinori pasigražinti aplinką ir klausia patarimų“, – sako G. Smalskienė.

Apie UAB „MAKVEŽA“:

Lietuviško kapitalo UAB „MAKVEŽA“, valdanti statybos, remonto, apdailos bei sodo prekių prekybos tinklą „MOKI VEŽI“, Lietuvoje veikia nuo 2000 m. Šiuo metu 24-iose tinklo parduotuvėse, įsikūrusiose ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionuose bei interneto parduotuvėje www.mokivezi.lt, dirba daugiau nei 730 darbuotojų.

Komentarai

  • 10 vaiku ir vyriski darbai. Net neatskirsi ar cia vyras ar moteris.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų