Senvagės bėgimo startas

Tradiciniame „Senvagės“ bėgime tempą diktavo vilniečiai

Garbės pakyla. 49-ajame tradiciniame „Senvagės“ bėgime pergales pagrindinėje 10-ies kilometrų distancijoje iškovojo iš sostinės atvykę Remigijus Šnioka („F.O.C.U.S. Running“) ir Loreta Petkevičienė.

R. Šnioka nuotolį įveikė per 34:28 min. Antrą vietą užėmė Jonas Stankevičius iš Kėdainių, trečia vieta atiteko šiauliečiui Justinui Križinauskui (SK „Lukas“).

Moterų įskaitoje nugalėjusi L. Petkevičienė trasoje sugaišo 39:40 min., antrą vietą užėmė panevėžietė Renata Butkytė (44:52 min.), trečią vietą iškovojo jauna triatlonininkė 16-metė Unė Narkūnaitė (TSK „Darna, 45:17 min.).

Serija. Beje, L. Petkevičienė pergalę Panevėžyje iškovojo trečius metus iš eilės. Jos balandžio 23 dieną laukia svarbiausias pavasario startas – tarptautinis Varšuvos maratonas.

Vietiniai. Greičiausių panevėžiečių titulą apgynė Dainius Gorskis (35:49 min.) ir jau minėta 20-metė R. Butkytė.

Trasa

Bėgikai startavo Senvagėje, bėgo dviračių taku link Taikos al., tada trasa driekėsi Taikos alėja link Kultūros ir poilsio parko, parku bėgo iki Savitiškio tilto ir apsisuko netoli Panevėžio miškų urėdijos bei tokiu pat keliu grįžo atgal ir Senvagėje turėjo apsukti dar du ratus.

Gimnazistai. Dalis bėgimo dalyvių varžėsi ir 3 km bei 1 km distancijose. Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtiniai nugalėjo 3 km nuotolyje. Pirmas Senvagės tris ratus (arba 2,9 km nuotolį) įveikė Lukas Prokopavičius – 9:26 min. Merginų įskaitoje nugalėjo Evelina Tomkevičiūtė (10:25 min.). Antrąsias vietas iškovojo Algirdas Nausėda (9:36 min.) ir Beatričė Vinčiūnaitė (12:11 min.), trečiąsias pozicijas užėmė Faustas Juozapavičius (9:51 min.) ir Ramūnė Parimskytė (12:17 min.).

Futbolas. 3 km distanciją įveikė ir FK „Panevėžys“ komandos legionieriai ukrainiečiai Jura Podo ir Eduard Grygorenko, japonas Tsubasa Mitani bei iš Ganos kilęs Charlesas Atsina ir kamerūnietis Rigobertas Songas. Kartu su futbolininkais bėgo ir klubo vadovybė Bronius Vaitiekūnas bei Dainius Gleveckas su sūnumi. Futbolininkams tai buvo nebloga atsistatymo treniruotė po penktadienio vakaro Pirmos lygos rungtynių Kėdainiuose. Be to, ko gero pirmą kartą per beveik pusšimtį metų bėgime dalyvavo tokia tarptautinė kompanija iš trijų skirtingų žemynų.

Amžius. Beje, šią distanciją įveikė vyriausias bėgimo dalyvis – 85-erių kaunietis Matas Andukavičius.

Kilometras. 1000 m bėgime nugalėjo birštonietis Marius Griušelionis (2:58 min.), antras – panevėžietis Mindaugas Berdešius (3:01 min.), trečias – kaunietis Tomas Jotkus (3:02 min.). Merginų įskaitoje nugalėjo Austėja Astrauskaitė iš Vilkaviškio (3:27 min.), antra – panevėžietė Gabrielė Garbauskaitė (KKSC, 3:41 min.), trečia – Brigita Šniukštaitė (TSK „Darna“, 3:47 min.).

Teisėjas. Geriausias Lietuvos futbolo teisėjas Gediminas Mažeika šeštadienį pirmoje pusėje futbolo švilpuką ir nuobaudų korteles paliko ramybėje ir sėkmingai įveikė Senvagės kilometrus. 4/4 – tokia G. Mažeikos statistika kalbant apie jo dalyvavimą Lietuvos bėgimo taurės etapuose.

Žvaigždė. 10 km distanciją įveikė ir pasaulio dvigubo ultratriatlono pasaulio vicečempionė Alina Ranceva. Tiesa, jai labiau rūpėjo ne asmeniniai pasiekimai, o jos treniruojamų auklėtinių rezultatai.

Gretos. Skirtingas distancijas įveikė virš 350 bėgikų.

V etapas. Artimiausias Lietuvos bėgimo taurės V etapas vyks gegužės 20 dieną, Marijampolėje, tradicinis Lietuvos LAF taurės 1 val. bėgimas, XXV-oji „Sūduvos taurė“.