Tomas Tomilinas

Tomas Tomilinas manęs neišdavė

Tomas Tomilinas manęs neišdavė

Valstiečių žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis viešai pareiškė, kad Anykščiuose ir Panevėžio rajone į Seimą išrinktas Tomas Tomilinas išdavė rinkėjus dėl to, kad palaikė Partnerystės įstatymo idėjas ir pašalino Seimo narį iš šešėlinės Vyriausybės Socialinės apsaugos ir darbo ministro pareigų bei pasiūlė atsistatydinti iš Seimo frakcijos bei partijos pirmininko pavaduotojo pareigų.

Aš, kaip Tomo Tomilino rinkėjas, palaikau Seimo nario norus užtarti silpnesnius visuomenės asmenis ir demokratiją, todėl manęs Tomas Tomilinas neišdavė, bet, priešingai, sustiprino nuomonę apie tinkamai pasirinktą kandidatą Seimo rinkimuose.

Viešai prieinamos statistikos duomenimis, apie 5 proc. visuomenės yra homoseksualūs. Norime to ar ne, jie yra tarp mūsų, valstybei kuria pridėtinę vertę, moka mokesčius, dalyvauja viešajame gyvenime. Todėl manau, kad mes neturėtume jokiais būdais diskriminuoti kitokių žmonių. Jeigu yra tradicinė šeima, kodėl negali būti ir kitokios šeimos? Jeigu Lietuvos Konstitucija ir įstatymai gina taip vadinamus tradicinės orientacijos piliečius, kodėl demokratinėje šalyje už borto turi likti netradicinės seksualinės orientacijos nariai?

Dalis visuomenės piktinasi, kad gėjai ir lesbietės rengia parodomuosius maršus įvairiuose pasaulio miestuose, bet nesusimąsto, kad tai greičiausiai daroma dėl to, kad jie neturi vienodų teisių su tradiciniais piliečiais. Manyčiau, jeigu šiai visuomenės mažumai būtų sudarytos tokios pat gyvenimo sąlygos, kaip ir daugumai, jie ne tik nebijotų pasisakyti, jog yra gėjai, bet ir nerengtų viešų maršų, gyventų kaip ir visi kiti normalūs žmonės.

Aš taip pat, kaip ir Tomas Tomilinas, pritariu siūlomam partnerystės  įstatymui, kuris garantuotų bent minimalias teises seksualinėms mažumoms. Maža to, aš pasisakyčiau ir už tai, kad vienos lyties atstovai ateityje galėtų turėti netgi ir šeimos statusą. Jeigu yra taip vadinama tradicinė šeima, kodėl demokratinėje visuomenėje negali būti ir netradicinės šeimos? Tačiau kad tai įvyktų, manau, turės praeiti bent dar 30 Nepriklausomos Lietuvos metų, kad visiems  šalies gyventojams būtų priimami jų gerovę garantuojantys įstatymai. O tai galės padaryti  tik kitokį, įvairiapusį mąstymą turintys Nepriklausomos Lietuvos  dabartinių trisdešimtmečių vaikai…

Nors Valstiečių ir žaliųjų sąjunga propaguoja tradicinės šeimos vertybes, vieša paslaptis yra ta, kad partijos pirmininko Ramūno Karbauskio žmona jau senokai gyvena Ispanijoje, o Šeimos gynimo maršo kai kurie kiti rėmėjai ir dalyviai yra išsiskyrę arba naujas šeimas sukūrę asmenys. Kaip tai siejasi su Bažnyčios propaguojama tradicine šeima?

Kad Didysis šeimos maršas tapo pajuokos objektu, nereikia ir mano aukščiau pateiktų pavyzdžių. Anykščių bendruomenėje tarp šio judėjimo rėmėjų – taip pat „netradiciniai“ asmenys. „Anykštos“ „rievėse“ savo visapusišką paramą Didžiajam šeimų gynimo maršui yra pareiškęs jokios šeimos – nei tradicinės, nei netradicinės – nesukūręs muziejininkas Raimondas Guobis. Turbūt tik tie, kas nežino, jog Raimondas yra viengungis, galėjo rimtai vertinti jo straipsnį apie šeimų gynimą, tačiau aš jį skaičiau su atsargaus humoro doze.

Ir turbūt pasakysiu ne tik savo, bet ir daugelio šeimų nuomonę, kad mūsų nuo nieko nereikia ginti. O jei to ir prireiktų, mes sugebėsime tai padaryti be pompastikos, mitingų ir plakatų…

Arvydas Lingaitis, 58 metai

Anykščiai.

Komentaras spausdintas laikraštyje „Anykšta“ .
Reklama bus apmokėta iš T. Tomilino parlamentinių lėšų.

Komentarai

  • Per kitus rinkimus reikęs už T. Tomiliną balsuoti. Vien jo inciatyva Lietuvoje atsirado vaiko pinigai

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų