Tokijo olimpinės žaidynės nukeliamos

Tokijo olimpinės žaidynės nukeliamos

Antradienį skubos tvarka surengta telefoninė diskusija tarp Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Vykdomojo komiteto, Japonijos vyriausybės ir 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto. Jos rezultatas – priimtas galutinis sprendimas: XXXII-osios vasaros olimpinės žaidynės, Tokijuje turėjusios vykti šių metų liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis, perkeliamos perkeliamos į 2021 metus.

Tai pirmas kartas žaidynių istorijoje, kuomet nuspręsta pakeisti jų datą. Tiesa, dėl pasaulinių karų vasaros olimpinės žaidynės buvo atšauktos 1916, 1940 ir 1944 metais.

„TOK prezidentas Thomas Bachas ir Japonijos ministras pirmininkas Abe Shinzo išreiškė savo susirūpinimą dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos ir jos keliamo pavojaus žmonių gyvybėms bei reikšmingos įtakos atletų pasirengimui žaidynėms.

Stebėdami šių dienų aplinkybes ir remdamiesi Pasaulio sveikatos organizacijos šiandien pateikta informacija, abu lyderiai priėmė bendrą sprendimą – siekiant apsaugoti atletų ir visų su žaidynėmis susijusių asmenų sveikatą, Tokijo olimpinės žaidynės turi būti perkeltos iš 2020 metų, tačiau turi būti surengtos ne vėliau nei 2021 metų vasarą“, – rašoma oficialiame TOK ir žaidynių organizacinio komiteto pranešime.

Per pastarąsias kelias dienas daug sportininkų, o taip pat nacionalinių olimpinių komitetų pradėjo reikalauti žaidynes nukelti, nes atletų pasirengimas tapo chaotiškas arba neįmanomas.

Oficialiame savo laiške Kanados olimpinis komitetas dar pirmadienį informavo nesiųsiantis savo sportininkų į olimpines žaidynes, jeigu jos nebus perkeltos. Kanados olimpinis ir paralimpinis komitetai reikalavo žaidynes nukelti metams, o jų sprendimas šiemet nebesiųsti savo atletų į Tokiją yra galutinis ir nekeičiamas.

„COVID-19 akivaizdoje mums svarbiausias dalykas yra sveikata. Sprendimas yra sunkus, tačiau šiuo atveju rizikos yra per daug. Ir mums rūpi ne tik sportininkų, bet ir žiūrovų sveikata, dabartinėje situacijoje nematome jokių galimybių rizikuoti dalyvauti varžybose Kanados sporto bendruomenei’, – konstatuojama oficialiame išplatintame laiške.

Šiuo metu teisę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse yra iškovoję 23 Lietuvos sportininkai.

Po oficialaus pranešimo nukelti Tokijo olimpines žaidynes geriausias mūsų šalies plaukikas panevėžietis Danas Rapšys savo facebook paskyroje parašė žinutę:

„Olimpiada atidėta metams, o mes galime ir palaukti – svarbiausia yra žmonių gyvybės ir sveikata. Be to, gal taip ir geriau ir sportininkams. Nes pastaruoju metu laikytis treniruočių plano buvo neįmanoma. Kiek bendravau su kitais plaukikais, jiems tas pats. Dabar turėsime laiko pasirengti. Tikiu, kad tos nesąmonės baigsis. Tačiau tai nereiškia, kad sėdėsiu namie rankas sudėjęs. Kiek galėdamas sportuosiu. Ir lauksiu artimiausių varžybų nekantraudamas. Saugokime save ir vieni kitus!

Perkeliamos ir 2020-ųjų paralimpinės žaidynės. Nuspręsta, kad į Tokiją jau perkelta olimpinė ugnis Japonijoje pasiliks iki tol, kol žaidynės įvyks. Taip pat abipusiai sutarta, kad, nepaisant datų, kuriomis vyktų žaidynės, jos ir toliau išsaugos Tokijo 2020 olimpinių ir paralimpinių žaidynių pavadinimą.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų