Tinkamai pasirinktos studijos – durys į sėkmingą karjerą

Tinkamai pasirinktos studijos – durys į sėkmingą karjerą

Kur stoti mokytis, kad studijos būtų ne tik naudingos ir įdomios, bet ir atvertų platesnes karjeros perspektyvas, – abiturientų galvos skausmas. Tinkamas profesijos pasirinkimas – vienas svarbiausių sprendimų, nuo kurio priklausys gyvenimo kokybė. Tačiau ne ką mažiau svarbu, kur studijuoti.

Protingas startas

Panevėžietė  Karolina Jakštaitė šiuo metu sostinėje ne tik kremta neurobiologijos magistrantūros studijas, bet ir dirba Aplinkos apsaugos agentūros laboratorijoje. Karolinos teigimu, baigusi gimnaziją ji jau žinojo, kad ateitį susies su chemijos mokslais, tačiau jai norėjosi ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių. Cheminės analizės specialistus tuo metu ruošė vienintelė Vilniaus kolegija.

„Labai džiaugiuosi, kad  pasirinkau studijas būtent Vilniaus kolegijoje. Mokytis buvo be galo įdomu ir naudinga. O svarbiausia, kolegijoje įgijau ir daug praktikos. Tos žinios dabar labai praverčia darbe“, – sako K. Jakštaitė.

Panevėžietė pasakoja, kad studentų laukė kone kiekvieno dėstomo dalyko laboratoriniai užsiėmimai, nemažai praktinių darbų tiek įmonėse, tiek ir kolegijos laboratorijose.

Kolegijos laboratorijos – modernios ir šiuolaikiškos, tad ir pradėjus dirbti bet kurioje kitoje įmonės laboratorijoje nesunku prisitaikyti prie darbo aplinkos: atliekami ne tik panašūs ar identiški tyrimai, bet ir tyrimų įranga.

„Bent jau mano kurso draugų nemažai daliai net nereikėjo ieškotis darbo – po praktikos jiems iš karto buvo pasiūlyta darbo vieta.  Aš pati toliau norėjau tęsti studijas ir įgyti magistro laipsnį. Dabar studijuoju antrame kurse neurobiologiją ir dirbu darbą pagal kolegijoje įgytą specialybę. Džiaugiuosi savo pasirinkimu. Vilniaus kolegijoje mokytis buvo be galo įdomu, naudinga, tai  atvėrė kelius ir tolesniam augimui“, – kalba Karolina.

Renkasi ir šimtukininkai

Vilniaus kolegijoje studijuoja ir daugiau panevėžiečių. Tai didžiausia Lietuvos profesinio aukštojo mokslo institucija. Kolegijoje studijos organizuojamos septyniuose fakultetuose: Elektronikos ir informatikos, Ekonomikos, Verslo vadybos, Sveikatos priežiūros, Agrotechnologijų, Pedagogikos bei Menų ir kūrybinių technologijų. Šiais mokslo metais Vilniaus kolegija pasiūlė net 39 koleginių studijų programas. Aukštosios mokyklos patrauklumą rodo ir tai, kad studijų programas pasirinko 66 šimtukininkai, per valstybinius brandos egzaminus gavę bent vieną 100 balų įvertinimą.

Vienintelė Lietuvoje

Daugelis nustemba, kad Vilniaus kolegijoje galima pasirinkti studijų programas, susijusias su žemės ūkiu: agroverslo technologijas veterinariją, maisto technologiją, kraštovaizdžio dizainą, cheminę analizę. Beje, cheminė analizė ir veterinarija – tai vienintelės koleginių studijų programos Lietuvoje.

Chemija yra nepaprastai žavi mokslo sritis, kurioje susijungia fizika ir matematika, biologija ir medicina, žemės ūkio ir aplinkos mokslai. Be cheminių tyrimų neišsiverčiama kuriant ir gaminant chemijos, biotechnologijų, agrochemijos, kosmetikos, maisto produktus, atliekant mokslinius ir aplinkos apsaugos tyrimus. Baigusieji cheminės analizės studijas tampa kvalifikuotais tyrėjais, gebančiais valdyti šiuolaikinę laboratorijos įrangą, atlikti chemines ir biochemines analizes.

Studentus iš visos Lietuvos į Vilniaus kolegiją vilioja ir veterinarijos studijos. Ši specialybė atveria daug karjeros kelių: baigusieji dirba smulkiųjų gyvūnų veterinarijos klinikose, gyvulių ūkiuose, privačiose veterinarijos paslaugų įmonėse, zoologijos parduotuvėse, beglobių gyvūnų organizacijose, maisto ir veterinarijos laboratorijose, farmacijos įmonėse ar pradeda savo verslą – tampa aukštos kvalifikacijos veterinarijos felčeriais. Baigę studijas studentai geba profesionaliai asistuoti veterinarijos gydytojui chirurginių operacijų metu, išmoksta parengti gyvūnus medicininėms procedūroms bei tyrimams, suteikti pirmąją pagalbą, įvertinti klinikinę gyvūno būklę ir negalavimus.

Neišnaudotos galimybės

Panevėžio regionas – žemdirbiškas kraštas, tad savo ateitį planuojantiems sieti su žemės ūkiu itin patraukli turėtų būti Vilniaus kolegijos agroverslo technologijų studijų programa. Studentai gali rinktis Žaliojo kurso ir Tvaraus ūkininkavimo sistemų specializacijas. Baigusieji ne tik geba valdyti įvairią žemės ūkio techniką ir įrenginius, bet ir puikiai .pasiruošia darbui tarptautinėse žemės ūkio verslo struktūrose, su žemės ūkiu susijusiose organizacijose, žemės ūkio žaliavų perdirbimo įmonėse, žemės ūkio konsultavimo institucijose ar imasi nuosavo verslo plėtros.

Vilniaus kolegija studentus kviečia rinktis ir kraštovaizdžio dizaino studijas. Tai viena perspektyviausių ir savo potencialo Lietuvoje dar neišnaudojusių specialybių. Žmonės statosi individualius namus, puoselėja sodybas ir vienkiemius, nori, kad miestuose ir miesteliuose juos suptų sutvarkytos viešosios erdvės, išpuoselėti parkai. Akivaizdu, kad kraštovaizdžio dizaino paslaugų populiarumas sparčiai auga. Kraštovaizdžio dizainas – įvairi ir besiplečianti sritis, jaunuoliai studijuoti gali rinktis tai, kas jiems išties įdomu: kraštovaizdžio architektūrą, mažąją želdynų architektūrą, inžinerinę grafiką, dendrologiją bei dar daug kitų dalykų. Baigusieji studijas geba parengti įvairių objektų sklypo tvarkymo ir želdinimo projektus, pagal biologines savybes parinkti dekoratyvinius augalus, išmano augalų dauginimo, auginimo ir priežiūros technologijas.

Visuomet viena paklausiausių specialybių išliks maisto gamyba. Pasirinkusieji Vilniaus kolegijoje maisto technologijos studijas galės specializuotis duonos kepimo, mėsos arba maitinimo įstaigų technologijų srityje. Baigusieji studijas tampa  aukštos kvalifikacijos maisto technologijų specialistais.

Motyvaciją augina stipendijos ir perspektyvos

Vilniaus kolegijos agrotechnologijų fakulteto dekanė dr. Nijolė Liepienė teigė, kad studijuoti šioje mokymo įstaigoje galima tiek valstybės finansuojamose, tiek ir nefinansuojamose vietose. Stojant į valstybės finansuojamą vietą reikia būti išlaikius 3 valstybinius brandos egzaminus.
Patekti į valstybės nefinansuojamą vietą reikia būti išlaikiusi bent 1 valstybinį brandos egzaminą.
Minimalus konkursinis balas, renkantis  studijas, yra ne mažesnis kaip 4,3.

Gerai besimokantys studentai gali gauti stipendiją. Studentams, studijuojantiems valstybės finansuojamose vietose ir neturintiems akademinių skolų, pagal studijų rezultatus gali būti skiriamos ir skatinamosios stipendijos. Be to, studentams, priimtiems studijuoti valstybės nefinansuojamose studijų vietose, gali būti skiriama studijų stipendija. Ją gauna surinkę aukščiausius vidurinio ugdymo programų balus. Metinis studijų stipendijos dydis atitinka vienerių studijų metų kainos dydį. Žemės ūkio ministerija 2021–2022 akademiniams metams yra numačiusi skirti lėšų tikslinių skatinamųjų stipendijų mokėjimui studentams, studijuojantiems programas, susijusias su žemės ūkio sektoriumi.
„Geriausiai besimokantys ir aktyviai mokslo taikomojoje veikloje dalyvaujantys studentai gali pretenduoti į kasmet skiriamas darbdavių  vardines stipendijas, o  pažangiausi studentai – ir į Lietuvos prezidentų vardines stipendijas“, – akcentavo N. Liepienė.

Galiausiai tikrai žavi ir potencialiai būsimųjų darbdavių plejada. Absolventai dirba „Thermo Fisher Scientific Baltic“, „TEVA Baltic“. „Biotechpharma“, „Vilniaus planas“, VU Botanikos sodas, „Biovela Group“, „Kauno grūdai“, „Vilniaus pergalė“, „Utenos mėsa“ ir kitose savo srities rinkos lyderėse.

Atvykusieji studijuoti iš kitų miestų turi galimybę apsigyventi pačiame Vilniaus centre, šalia kolegijos esančiame bendrabutyje, kuriame sudarytos puikios buities sąlygos, veikia nemokamas interneto ryšys,

Bendrabučio sostinės centre nuomos mokestis – vos nuo 55 eurų už mėnesį. Studentai pagal mainų programas turi galimybes išvykti į Suomiją, Čekiją, Portugaliją, Lenkiją, Turkiją bei kitas šalis dalinėms studijoms ir praktikai.

 

Kodėl verta rinktis studijas Vilniaus kolegijoje?

Galėsi rinktis patinkančią studijų programą iš daugiau kaip keturių dešimčių.

Galėsi studijuoti nuotoliniu būdu ar anglų kalba.

Teoriją derinsi su praktika, kuri vyks moderniose laboratorijose.

Tavęs lauks Erasmus+ studijos ir praktika užsienyje.

Praktika Lietuvos ir užsienio įmonėse.

Daugybė įvairių studentų meno, kultūros, sporto veiklų, konkursų ir projektų.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Rodyti daugiau
Daugiau leidinio naujienų