Tinkama plaukų priežiūros rutina

Tinkama plaukų priežiūros rutina

Kamuoja blogos šukuosenos diena, o televizijos ekranuose ir žurnalų puslapiuose akį traukia žvilgantys ir gyvybingi plaukai? Manote, kad jų plaukų priežiūros rutina jums nepasiekiama? Iš tiesų, modeliams skirta plaukų priežiūra neprieinama visiems, tačiau grožio specialistai įsitikinę, kad išsvajota sveikų plaukų išvaizda gali būti pasiekiama laikantis kelių paprastų patarimų.

1.Reguliariai plaukite galvą

Reguliarus plaukų plovimas užtikrina, kad galvos odos paviršiuje nėra nešvarumų ir perteklinio riebalų sluoksnio. Tinkamas galvos plovimo dažnumas priklauso nuo plaukų tipo. Jei turite sausus plaukus, galvos neplaukite dažniau nei du kartus per savaitę. Linkusių riebaluotis plaukų savininkėms plaukus reikėtų plauti dažniau.

2.Naudokite švelnius šampūnus

Negalite visiškai kontroliuoti aplinkos poveikio savo plaukams, tačiau galite pasirinkti plaukų priežiūros priemones. Kuo mažiau cheminių medžiagų šampūno sudėtyje, tuo sveikesni plaukai. Rinkitės švelnius šampūnus pagal savo plaukų tipą.

Jūsų patogumui, plaukų priežiūros priemones galite įsigyti internetu, Drogas.lt parduotuvėje. 

3.Tinkamai naudokite plaukų kondicionierių

Kondicionierius užtikrina, kad plaukai būtų lygūs ir paslankūs. Jis taip pat saugo plaukus nuo aplinkos poveikių ir agresyvių stilizavimo priemonių. Tačiau svarbu atsiminti, kad kondicionierių reikia naudoti ne ant galvos odos, bet ant plaukų galų. Kondicionerių būtina išskalauti.

4.Leiskite plaukams išdžiūti natūraliai

Plaukų džiovinimas džiovintuvu yra greitas ir efektyvus, tačiau ilgalaikis džiovintuvo poveikis gali pasireikšti pažeista galvos oda. Palikite džiovintuvą ir plaukų formavimą renginiams. Kasdieniam džiovinimui geriausia leisti plaukams išdžiūti natūraliai, arba džiovinti rankšluosčiu. Niekada neikite miegoti šlapiais plaukais, nešukuokite ir netrinkite šlapių plaukų rankšluosčiu. Elkitės su savo plaukais švelniai.

5.Naudokite šukas plačiais dantukais

Šlapi plaukai yra labai pažeidžiami ir lengvai lūžta. Leiskite plaukams išdžiūti prieš šukuojant.

6.Reguliariai pakirpkite plaukų galus

Reguliarus plaukų kirpimas kas 6-8 savaites gali padėti išvengti lūžinėjančių galų. Plaukų formavimas, rūkymas, užterštumas, stresas, ir kiti veiksniai gali sukelti plaukų galiukų lūžinėjimą. Pakirpimas stebuklingai neužtikrins plaukų augimo, tačiau padės išlaikyti sveiką išvaizdą.

7.Gerkite daugiau vandens

Vidinis ir išorinis drėkinimas – sveikų plaukų pagrindas. Galite naudoti skirtingas plaukų drėkinimo priemones ir plaukų aliejus, bet per dieną išgerti 3 litrai vandens užtikrins plaukų sveikatą.

8.Naudokite plaukų gumeles

Nors palaidi plaukai atrodo patraukliausiai, plaukų gumelių naudojimas gali sumažinti aplinkos daromą poveikį plaukams. Tik rinkitės medžiagines gumeles, ir niekada neveržkite surištų plaukų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų