P. Židonio nuotr.

Tiltų remontą stabdo nemalonūs radiniai

Tiltų remontą stabdo nemalonūs radiniai

Dviejų miesto pėsčiųjų tiltų – Skaistakalnio parko ir A. Jakšto gatvės – remontą pristabdė išaiškėję didesni nei manyta konstrukcijų pažeidimai. Dėl jų tenka netgi koreguoti projektus. Tiltų remontas netrukus vėl pajudės, tačiau vieną jų ateityje veikiausiai teks keisti nauju.

Ateityje – naujas tiltas

Tvarkant teritoriją prie Bendruomenių rūmų ir Kranto gatvę, numatyta sutvarkyti ir A. Jakšto gatvės pėsčiųjų tiltą. Buvo planuotas paprastasis jo remontas – statybininkai turėjo tik sutvarkyti nutrupėjusią dangą, nudažyti turėklus. Tačiau nuvalius aptrupėjusį betoną paaiškėjo, kad tilto būklė blogesnė nei tikėtasi.

A. Jakšto gatvės pėsčiųjų tilto remontą pristabdė aptikti didesni nei manyta konstrukcijos pažeidimai. P. Židonio nuotr.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, visuose projektuose atsiranda nenumatytų dalykų. Taip nutiko ir šįkart. Administracijos direktorius sako suprantantis, kad žmonėms dabar nėra patogu – nuo gegužės, kai buvo uždarytas tiltas, į A. Jakšto gatvę nuo Senvagės pusės tenka kulniuoti aplinkui arba per Smėlynės, arba per Stoties gatvių tiltus, tačiau tokio objekto remontas – ne vienos dienos darbas.

„Kai nuvalė armatūrą, pasimatė didesnės problemos, nei buvo galima plika akimi įžiūrėti“, – paaiškino direktorius.

Anot jo, teko atlikti pakartotinę ekspertizę. Jos išvada: tiltas dar gali stovėti, bet jam reikalingas didesnis remontas.

„Nukritusius lapus šį rudenį panevėžiečiai jau galės rinkti atnaujintame Skaistakalnio parke – bent jau taip planuojame.“

T. Stanikūnas

„Žiūrint plika akimi, pažeidimai kelia didžiulį nerimą, bet tiltas apkrovas laiko. Negali sakyti, kad jis visiškai avarinės būklės ir reikia uždaryti. Sutvarkysime, kad būtų saugu. Ateityje tikriausiai bus galvojama ir apie naujo tilto atsiradimą“, – mano T. Jukna.

Anot jo, specialistų parengtas projektas jau patvirtintas ir tilto remontas vėl pajudės.

Papildoma ekspertizė

Panaši situacija susiklostė ir su Skaistakalnio parko pėsčiųjų tiltu. Nuvalius betoną nuo paskutinių tilto kolonų ir nugriovus laiptus, vedusius į parką, pasimatė giluminės statinio konstrukcijos, ir nuspręsta, kad reikalinga atlikti papildomą ekspertizę.

„Dabar darbai sustoję dėl to, kad statinio ekspertizės akte nurodytos pastabos, ką turima padaryti, kad statinys galėtų funkcionuoti ir būti saugus“, – sako Skaistakalnio parko sutvarkymo projekto vadovas Tadas Stanikūnas.

Dėl nenumatytų aplinkybių užsitęsusį Skaistakalnio parko tilto remontą planuojama baigti iki metų pabaigos. P. Židonio nuotr.

Lapus rinks parke

Į Skaistakalnio parką vedantis tiltas bus tvarkomas pakoregavus projektą. T. Stanikūnas svarsto, kad besidarbuojančius statybininkus realu išvysti spalį. Jei oro sąlygos bus palankios darbams, tikėtina, kad Skaistakalnio parko tilto remontas bus baigtas dar šiais metais.

O didieji jo atnaujinimo darbai, pasak T. Stanikūno, jau atlikti.

Paties Skaistakalnio parko atnaujinimo darbus numatyta baigti rugsėjo pabaigoje. Parkas lankytojus pasitiks atnaujintais takais, apšvietimu, naujais mažosios architektūros elementais, sporto įrenginiais, vaikų žaidimo aikštelėmis.

„Nukritusius lapus šį rudenį panevėžiečiai jau galės rinkti atnaujintame Skaistakalnio parke – bent jau taip planuojame“, – tvirtina T. Stanikūnas.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų