Gabrielius Landsbergis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Tikisi, kad partijos nariai palaikys su Vyriausybe suderintą biudžeto projektą

Tikisi, kad partijos nariai palaikys su Vyriausybe suderintą biudžeto projektą

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis tvirtina, kad derinimas dėl biudžeto projekto su Vyriausybe dar tebevyksta ir pasakyti, ar bus atsižvelgta į Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) siūlymą dėl neterminuotos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maitinimo ir kitiems sektoriams, jis tikina negalįs pasakyti.

„Procesas tarp biudžeto tvirtinimo yra ne vienos dienos procesas, jis truks praktiškai visą lapkričio mėnesį. Noriu pabrėžti, kad derinimas su Vyriausybe dar dabar vyksta. Reiškia, yra galimybė taisyti biudžetą. Negaliu atsakyti, ar Vyriausybė atsižvelgs, į ką atsižvelgs ir koks galutinis procesas yra, bet Vyriausybei yra grąžinamas biudžetas taisyti ir jau kai galutinai biudžetas yra suderinamas su Vyriausybe, TS-LKD tikisi, kad partijos nariai palaikys su Vyriausybe suderintą projektą“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministras aiškina, kad svarbu, jog pasiūlymai biudžetui būtų suderinti su Vyriausybe ir tai labai aiškiai nuskambėjo po konservatorių partijos prezidiumo svarstymų.

„Ir premjerė, ir ministrai išsakė, kad yra pasiruošę, klausytis, kalbėtis, atsakyti į klausimus, tai nebe pirmas pokalbis su partijos ir frakcijos nariais apie biudžetą ir tikrai nėra jokia Vyriausybė tvirtovė, kuri turėtų tik vienintelę geriausią nuomonę. Klausomės, dirbame“, – sakė politikas.

„Bet tai, kas jau yra po suderinimo, tikimės, kad partijos nariai nepradės kurti savo papildomos darbotvarkės nesuderintos su Vyriausybe“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis neatmetė ir galimybės, kad biudžetas dar kartą bus „taisomas“ kitų metų eigoje.

„Premjerė ganėtinai aiškiai pasakė, kad gyvename finansinio neapibrėžtumo sąlygomis, esame ne vieną kartą taisę biudžetą metų eigoje, ne per kasmetinį biudžeto taisymą, neatmestume, kad tokios galimybės egzistuoja ir kitais metais“, – tvirtino TS-LKD partijos pirmininkas.

Jis pridėjo, kad kai kurių frakcijos narių elgesys siūlant PVM lengvatas, yra „politinis žaidimas.

„Panašu, kad tai yra daugiau noras (užsiimti – ELTA) politiniu žaidimu, suprantame, kad politikai tai daro, čia nieko naujo po saule, būtent šiuo klausimu“, – sakė užsienio reikalų ministras.

ELTA primena, kad pirmadienį Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen paprašė Vyriausybės skubiai pateikti išvadą dėl Seimo BFK siūlymo, taikyti neterminuotą PVM lengvatą maisto, kultūros ir sporto sektoriams.

Praeitą trečiadienį BFK pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama neterminuotai pratęsti lengvatinio 9 proc. PVM taikymą maitinimo paslaugoms, visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų lankymui bei atlikėjų teikiamoms atlikimo paslaugoms.

Už įstatymo projektą balsavo 9 BFK posėdyje dalyvavę Seimo nariai, susilaikė vienintelis Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Matas Maldeikis.

Tarp įstatymo projektą registravusių Seimo narių yra ir Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai M. Majauskas, Kazys Starkevičius, Mindaugas Skritulskas ir Antanas Čepononis.

Konservatorių partijos prezidiumas dar spalio viduryje buvo įpareigojęs konservatorių frakciją Seime neteikti ir nepalaikyti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų kitų metų valstybės biudžeto projektui.

Tuo tarpu šią savaitę priimtame TS-LKD priežiūros komiteto nutarime deklaruota aiški rekomendacija į ginčus dėl PVM lengvatų su Vyriausybe įsivėlusiam M. Majauskui. Politikui rekomenduojama atsiimti savo parašus, kurie buvo padėti po su Vyriausybę nesuderintais pasiūlymais. Kitu atveju, pažymima dokumente, konservatorių frakcijai būtų siūloma išsirinkti ir deleguoti naują BFK pirmininką, o pačiam politikui apleisti partijos gretas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų