Tik sugrįžęs vėl išvyksta

Tik sugrįžęs vėl išvyksta

Panevėžio lėlių vežimo teatras ką tik grįžo iš Moldovos Kišiniovo savivaldybės lėlių teatro „Guguta“, kur gegužės 22 – 31 dienomis vyko tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Pod šapkoj Guguce“.

Teatro kolektyvas rodė spektaklį Hanso Kristiano Anderseno pasakos motyvais „Sniego Karalienė“, (rež. nacionalinės premijos laureatas Vitalijus Mazūras). Tarptautiniame festivalyje dalyvavo teatrai iš Rumunijos, Afrikos, Ukrainos, Baltarusijos, Bulgarijos, Rusijos, Vengrijos, Vokietijos, Kinijos, Kazachstano. Moldovoje Lietuvą atstovaujantis Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas džiaugiasi galėdamas savo pasirodymu džiuginti užsienyje gyvenančius vaikus, o teatro įkūrėjas, direktorius, Hanso Kristiano Anderseno premijos laureatas Antanas Markuckis žada ir toliau bendradarbiauti su įvairių šalių lėliu teatrais, garsindamas Panevėžio miesto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Tačiau teatro kelionės dar nesibaigia, nes kolektyvas jau ruošiasi pagrindiniam tikslui – vasaros gastrolėms su arkliais ir vežimu. Birželio 3 dieną 12 valandą du „Krakių“ žemės ūkio bendrovės arkliai, traukiantys ryškų pasakų vežimą, pajudės iš lėlių vežimo teatro kiemo. Trisdešimt pirmųjų vasaros gastrolių su arkliais ir vežimu metu teatro kūrybinis kolektyvas aplankys Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Biržų rajonų kaimus ir miestelius: Vaivadus, Kaubariškį, Karsakiškį, Tiltagalius, Subačių, mažąjį Subačių, Rudilius, Noriūnus, Kupiškį, Šepetą, Naivius, Skapiškį, Sriubiškį, Pandelį, Apaščią, Raikėnus, Kučgalį, Papilį, Biržus, Klausučius, Kratiškius, Gaižiūnus, Mieliūnus, Vabalininką, Sodelius ir Paliūniškį.

Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas rodys naują spektaklį Sigito Gedos pasakos motyvais „Ką senelis padarys, viskas bus gerai“. Spektaklio režisierius Rimantas Jacunskas. Muzikos, dekoracijų, lėlių bei aktorių derinys mažuosius žiūrovus nuneš į žaismingą pasakų pasaulį, kuris ne tik suburs vaikus, bet ir atneš šventę į tos vietos bendruomenę.

Vasaros gastrolės su arkliais ir vežimu – ypatingas reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Kelionėje vežimas tampa ir scena, ir virtuve, ir miegamuoju. O arklius vadelioja ir prižiūri pats teatro direktorius, įkūrėjas Antanas Markuckis. Visa tai dėl kilnaus tikslo – suteikti galimybę spektaklius pamatyti kuo daugiau žiūrovų, nes kultūrinės vertybės turi būti prieinamos visoms grupėms, nepaisant jų amžiaus, socialinės ar ekonominės padėties.

Visi norintys išlydėti lėlių vežimo teatro kolektyvą, laukiami birželio 3 dieną 12 valandą Panevėžio lėlių vežimo teatro kieme (Respublikos g. 30, Panevėžys).

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų