LRP nuotr.

Tiesioginė grėsmė Lietuvos saugumui nėra padidėjusi

Tiesioginė grėsmė Lietuvos saugumui nėra padidėjusi

Prezidentūra tvirtina, kad grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui dėl besitęsiančių „Vagner“ karių samdinių keliamų neramumų Rusijoje nėra padidėjusi.

Daukanto aikštė nurodo, kad prezidentas Gitanas Nausėda atidžiai stebi įvykius, o atsakingos tarnybos šalies vadovui operatyviai teikia visą reikiamą informaciją.

„Visos tarnybos atlieka savo darbą ir teikia informaciją valstybės vadovui. Situacija Rusijoje stebima. Tiesioginė grėsmė Lietuvos saugumui nėra padidėjusi“, – teigiama Prezidentūros komentare, kurį Eltai raštu perdavė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

Naktį į šeštadienį Rusijos samdinių grupuotės „Vagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas pareiškė ketinąs nuversti Rusijos karinę vadovybę.

J. Prigožinas, jau kelis mėnesius kritikavęs Rusijos gynybos ministeriją, penktadienį apkaltino Kremlių paleidus raketas į jo pajėgas bei pažadėjo imtis atsakomųjų veiksmų. „Vagner“ lyderis paragino rusus prisidėti prie jo pajėgų ir nubausti Maskvos karinę vadovybę.

Skelbiama, kad J. Prigožino pajėgos jau kontroliuoja Rostovo prie Dono karinius objektus.

Reaguodamas į šalyje kilusius neramumus, šeštadienio rytą į gyventojus kreipėsi ir pats Vladimiras Putinas. Jis nurodė, kad „Vagner“ veikslai yra „dūris Rusijai į nugarą“. Taip pat kad bus imtasi visų „ryžtingų veiksmų“, kad situacija pietinėje šalies dalyje būtų suvaldyta.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) paragino „Vagner“ samdinius suimti J. Prigožiną ir pradėjo tyrimą dėl ketinimų surengti „ginkluotą maištą“.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų