P. Židonio nuotr.

Tėvų kape aptiko kaimyną

Tėvų kape aptiko kaimyną

Nors Panevėžys – viena iš nedaugelio savivaldybių, dar prieš porą metų žengusi žingsnį į priekį ir suskaitmeninusi visas jai priklausančias kapines, bandymas jose rasti artimųjų kapą gali baigtis fantasmagoriška tragikomedija.

Visą jausmų gamą išgyveno panevėžietė Daiva, kai internete pabandė patikrinti virtualų Panevėžio kapinių žemėlapį. Jame moteris aptiko neįtikėtiną dalyką: Kristaus Karaliaus katedros kapinėse esančioje savo tėvų kapavietėje rado ne juos, o svetimą, niekada nepažintą vyriškį. Dar labiau ji nustėro į mirusiojo paieškos langelį įrašiusi savo pačios pavardę.

Pasidomėti į virtualią erdvę įkelta tėvų kapaviete Daivą paskatino internete rasta Panevėžio savivaldybės skelbta žinia, jog prieš 2019-ųjų Vėlines įgyvendintas panevėžiečių ilgai lauktas miesto kapinių suskaitmeninimo projektas. Panevėžys tapo vienu pirmųjų šalyje, įgyvendinęs tokią naujovę, kai kapines aplankyti galima ne tik fiziškai, nuėjus ar nuvažiavus į jas, bet ir virtualiai – internete.

Miesto kapinių skaitmeninimą atlikusi įmonė „Kapinių valdymo sprendimai“ parengė kapinių žemėlapius, nufotografavo visas kapavietes, suvedė informaciją apie velionius ir kapinių prižiūrėtojų sukauptus duomenis į skaitmeninę sistemą. Darbai apėmė beveik 40 ha teritoriją, suskaitmeninta daugiau kaip 25 000 kapaviečių ir beveik 70 000 mirusiųjų duomenys.

Visą straipsnį skaitykite spalio 22 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Man viską pavyko susirasti. Svarbu suprasti, nuo kur pradėti skaičiuoti,

    • Ačiū už straipsnį! Neatitikimų pastebėjau ir Šilaičių kapinėse, kur laidota naujoje eilėje 2008m. Pasikeitė ir kapų numeriai, ir kaimynai pasikeitę vietomis… Bus darbo po švenčių

  • viskas ten gerai ,bet žmonės įprato garsiai rėkti ,kad blogai .neteisingai…Svarbiausia atydžiai viską suvesti ir gausis

  • žiopla boba matyt pirmasyk prie kompo sėdo

  • as nerandu proseneles, jei salia nepriziurit ju vietoje savo artima palaidoje, tai labai negrazu.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų