P. Židonio nuotr.

Teisybės paieškose – ir kaltinimai pasipinigavimu

Teisybės paieškose – ir kaltinimai pasipinigavimu

Žiemos atlydžiai – savotiškas egzaminas gatvių dangos kokybei. Duobėtuose keliuose automobilius apgadinę vairuotojai turi teisę žalos atlyginimo kreiptis į kelio savininką – savivaldybę. Tačiau viena panevėžiečių šeima dėl tokio įvykio su Panevėžio savivaldybe bylinėjasi jau trejus metus.

Panevėžio apylinkės teismas pripažino, jog prašymas atlyginti žalą pagrįstas, Savivaldybės teisininkai ginklų sudėti neketina. Jie bando įrodyti, jog automobilį vairavusi moteris neturėjo įgūdžių ir patirties suvaldyti tokį automobilį, o didžiulę duobę turėjusi pamatyti, mat pati netoli gyvena. Savivaldybė sutiko apmokėti tik už neoriginalius ratus, o su tokiomis sąlygomis nesutinkanti šeima apkaltinta noru pasipinigauti.

Kaip pasakojo Vytautas Binkys, 2018-ųjų spalio paskutinę dieną jo žmona su vaiku automobiliu „Porsche Panamera 4“ Smėlynės gatve važiavo į namus. Prietemoje moteris nepastebėjo duobės ir į ją įvažiavo. Tokio smuktelėjimo į duobę pasekmės – pažeistas rato guolis, sulankstytas ratlankis, viena padanga prakirsta, o kita įplėšta. Nenorėdama judrioje gatvėje laukti atvykstančios policijos, Vytauto žmona automobilį parvairavo į namus, esančius vos už kilometro nuo incidento vietos. Iš karto buvo iškviesti ir pareigūnai, kurie užfiksavo pažeidimus. Po poros dienų apgadintą automobilį apžiūrėjo ir draudimo bendrovė. Galiausiai šeima kreipėsi į nepriklausomą ekspertą, kuris nustatė, jog žala siekia 2141,41 euro.

„Dar tą patį vakarą policijos pareigūnai nustatė, jog duobė nebuvo pažymėta ar aptverta, nebuvo ir jokių įspėjamųjų ženklų. Kreipėmės į Panevėžio savivaldybę, kad mums būtų atlyginta patirta žala“, – pasakojo K. Binkys.

Visą straipsnį skaitykite sausio 27 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų