ASOCIATYVI „SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Teisme – kamuolys į „Lietkabelio“ krepšį

Teisme – kamuolys į „Lietkabelio“ krepšį

Panevėžio krepšinio klubas „Lietkabelis“ lošia ne tik aikštelėje, bet ir teismo salėje. Šįkart kamuolį į jo krepšį įmetė buvęs direktorius Mantas Ignatavičius.

Panevėžio apygardos teismas, antrą kartą išnagrinėjęs „Lietkabelio“ klubo ir jo buvusio direktoriaus bylą, paskelbė, kad klubas M. Ignatavičiui turi sumokėti daugiau nei 90 tūkst. eurų.

Nors šis sprendimas dar gali būti skundžiamas, visgi jis įsiteisėjo paskelbimo dieną, tai yra vasario 15-ąją.

Finansinis kirtis

Ši istorija teismuose sukasi jau ne vienerius metus. Dar 2020 metų birželį Panevėžio apylinkės teismas atmetė krepšinio klubo „Lietkabelis“ buvusio vadovo ir valdybos nario M. Ignatavičiaus ieškinį, kuriuo jis bandė iš klubo prisiteisti nemenką skolą. M. Ignatavičius teigė, kad 2016–2017 metais klubas susidūrė su finansiniais sunkumais ir jis savo lėšomis penkiems krepšininkams – broliams Kšištofui ir Darjušui Lavrinovičiams, Gintarui Leonavičiui, Žygimantui Janavičiui, Simui Jasaičiui – sumokėjo honorarus pagal sportinės veiklos sutartis.

Šią istoriją toliau narpliojusio Panevėžio apygardos teismo sprendimas M. Ignatavičiui taip pat buvo nepalankus. Tačiau galiausiai Aukščiausiasis teismas panaikino abiejų Panevėžio teismų sprendimus ir grąžino bylą nagrinėti iš naujo Panevėžio apygardos teismui.

Šią savaitę jame triumfavo jau M. Ignatavičius – pagaliau jo ieškinys patenkintas. Jo naudai iš klubo priteista 67 tūkst. eurų, taip pat palūkanos, bylinėjimosi išlaidos ir kita.

Iš tikrųjų Mantas Ignatavičius niekada nei mokėjo ir netgi neturėjo iš ko mokėti.

A. Būdvytis

Kieno pinigai?

M. Ignatavičius „Lietkabelio“ klubui vadovavo nuo 2016-ųjų gruodžio vidurio iki 2018 metų liepos pabaigos.

Savo reikalavimą priteisti iš klubo skolą jis grindė tuo, kad iš savo asmeninių lėšų sumokėjo krepšininkams daugiau nei 60 tūkst. eurų honorarus ir už klubą įvykdė prievolę su jais atsiskaityti.

Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad byloje tarp šalių iš esmės kilo ginčas dėl minėtų lėšų kilmės, tai yra ar krepšininkams sumokėta iš M. Ignatavičiaus asmeninių lėšų, ar iš kito asmens lėšų – galimai klubo prezidento Alvydo Bieliausko. Klubas laikėsi pozicijos, kad honorarai buvo sumokėti iš A. Bieliausko kišenės, šios lėšos buvo perduotos Juozui Tumėnui pagal vekselį. Pastarasis pagal vekselį gautas sumas esą grąžino ne tiesiogiai A. Bieliauskui, bet perdavė tuometiniam klubo vadovui. Visgi, teisėjų kolegijos vertinimu, pateiktas vekselis ir liudytojų parodymai nepatvirtino fakto, kad pinigai buvo perduoti M. Ignatavičiui ir jis krepšininkams sumokėjo ne savo lėšomis, bet A. Bieliausko. Teismas pažymi, kad bylos duomenys leidžia taip pat teigti, jog M. Ignatavičius turėjo galimybę sumokėti krepšininkams ir iš savo asmeninių lėšų.

Mantas Ignatavičius teisme laimėjo varžybas prieš „Lietkabelio“ klubą – šis buvusiam direktoriui turės išmokėti solidžią sumą. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Mantas Ignatavičius teisme laimėjo varžybas prieš „Lietkabelio“ klubą – šis buvusiam direktoriui turės išmokėti solidžią sumą. „SEKUNDĖS“ nuotr.

Klubas ginklų nesudeda

Finansiškai skausmingas teismo sprendimas per tris mėnesius klubo dar gali būti apskųstas Aukščiausiajam Teismui kasacine tvarka.

Advokatas Andrius Būdvytis, šioje byloje atstovaujantis „Lietkabeliui“, sako, kad jų pozicija šiuo klausimu absoliučiai nesikeičia.

„Iš tikrųjų M. Ignatavičius niekada nei mokėjo ir netgi neturėjo iš ko mokėti. Tačiau dėl tam tikrų ypatumų, turėdamas savo vardu pakvitavimus, nes tuo metu ėjo direktoriaus pareigas, jis tiesiog pasinaudojo ta situacija ir jų pagrindu prisiteisė tokią sumą“, – tvirtina advokatas.

Pasak A. Būdvyčio, klubas neabejotinai apskųs šį Panevėžio apygardos teismo sprendimą Aukščiausiajam Teismui.

Tikisi, kad procesą atnaujins

„Dar svarbesnis dalykas, kad mes Panevėžio apygardos teismo prašėme stabdyti šią bylą, kol bus išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje teisiamas M. Ignatavičius“, – teigė advokatas.

Šioje byloje M. Ignatavičius kaltinamas „Lietkabelio“ klubo turto pasisavinimu, iššvaistymu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu. Panevėžio apygardos teismas nuosprendį turėtų paskelbti kitą savaitę.

„Kaip bevertintum: ar subjektyviai, ar objektyviai, visi tie reikalai yra betarpiškai susiję. M. Ignatavičiui vienas kaltinimų yra apgaulingas apskaitos tvarkymas. Sakykime, tie pakvitavimai, kurių pagrindu jis prisiteisė klubui reikšmingą sumą, kažkodėl atsirado tik tada, kai kreipėsi į teismą“, – komentavo A. Būdvytis.

Būdvyčio teigimu, netgi klubui pralaimėjus civilinę bylą ir buvusiam direktoriui sumokėjus priteistąją sumą, jį nuteisus baudžiamojoje, atsirastų pagrindas atnaujinti procesą.

„Aišku, gerbiame teismo sprendimą, tačiau tikrai būtų buvę racionalu, jeigu būtų sustabdęs, palaukęs baudžiamosios bylos nuosprendžio ir tada nagrinėjęs M. Ignatavičiaus ieškinį“, – mano „Lietkabelio“ gynėjas.

Laukia sumokėsiant

M. Ignatavičius tikisi, kad dabar jau pavyks pinigus iš klubo atgauti.

„Klubas pasinaudojo mano pinigais. Iš kokių lėšų bus man grąžinti sumokėti pinigai, palūkanos, padengtos bylinėjimosi išlaidos, jau dabartinio klubo direktoriaus atsakomybės klausimas“, – sako bylą laimėjęs M. Ignatavičius.

Jo nuomone, klubas turi teorinę galimybę skųsti tokį sprendimą, tačiau praktinės galimybės nėra.

„Aukščiausiasis Teismas išaiškino, kur buvo padarytos neadekvačios klaidos. Jei Panevėžio apygardos teismas priėmė tokį sprendimą, tikimės, kad tai jau – galutinis“, – viliasi buvęs „Lietkabelio“ vadovas.

M. Ignatavičius sako iš klubo jau prisiteisęs ir daugiau sumų: laimėjus bylą dėl teiktų marketingo paslaugų prisiteista virš 10 tūkst. eurų.

„Šiuo metu pas antstolį esančios bylos ne tik mano vieno, bet ir kitiems buvusiems žmonėms priteistos sumos – trenerio, agentų“, – vardijo ieškovas.

M. Ignatavičius skaičiuoja, jog varžybos, kas ką įveiks teisme, su „Lietkabelio“ klubu tęsiasi apie pusketvirtų metų – nuo 2018 metų spalio. Per tą laiką teismuose atsidūrė jau septynios jų bylos.

Komentarai

  • Čia yra tikroji meilė krepšiniui ir klubui. Slidus tipas.

    • Atsakyti
  • Girtuokliaujanciu berasciu tevu berastis vaikas.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų