Ivanas Dorošas. „Sekundės“ nuotr.

Teisme – buvusio Panevėžio ligoninės vadovo skundas

Teisme – buvusio Panevėžio ligoninės vadovo skundas

Buvusio Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo atleidimo byloje – naujas posūkis.

Bylą nagrinėjantis Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė aiškintis sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nustatytos tvarkos, kada iš pareigų galima atšaukti gydymo įstaigų vadovus, teisėtumą.

Pirmadienį teismas nusprendė kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl norminio teisės akto teisėtumo įvertinimo. Šį prašymą teismui pateikė I. Dorošo advokatas Pranas Makauskas.

„Teismas mano, kad motyvai yra pakankami, todėl tikslinga stabdyti bylos nagrinėjimą ir kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą“, – per posėdį pranešė teisėja Ieva Stanislovaitienė.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašoma ištirti, ar sveikatos apsaugos ministro A. Verygos nustatytas įstaigos vadovų atšaukimo priežasčių sąrašas ir tvarka neprieštarauja Darbo kodeksui, Sveikatos priežiūros įstatymui ir kitiems teisės aktams. Viena iš galimų įstaigos vadovų atšaukimo priežasčių – ikiteisminio tyrimo įstaigos pateikti įtarimai gydymo įstaigos vadovui. Ministro nustatytoje tvarkoje taip pat kalbama apie įtarimus korupcija, pareigų neatlikimą.

I. Dorošas Panevėžio teismo yra pripažintas kaltu sukurstęs kitus asmenis nusikalsti, Kauno teisme nagrinėjama byla, kurioje I. Dorošas teisiamas dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų. Panevėžio teismo nuosprendis nėra įsiteisėjęs, jis apskųstas, o Kauno teisme esanti byla dar neišnagrinėta.

„Pažeidžiama nekaltumo prezumpcija. Mūsų manymu, tai prieštarauja Konstitucijai. Mano prašyme paminėti bent trys Konstitucinio Teismo nutarimai, jie taip pat kalba apie tai. Remiantis tais argumentais ir teismų praktika mes kreipėmės į teismą suabejoję, ar sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas sąrašas pagrindų – tai yra pareiškus įtarimą, nepripažinus asmens kaltu įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu, – galima žmogų atleisti iš darbo“, – BNS sakė I. Dorošo advokatas P. Makauskas.

„Visi ministerijos veiksmai, ypač šito ministro, nuo pat pradžių buvo nukreipti tam, kad mane nušalintų ir atlaisvintų darbo vietą, kuri šiandien užimta pastatyto tam tikrų tarnybų žmonių, kurie šiandien vadovauja įstaigai.“

I. Dorošas

Kovą Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovo pareigų netekęs I. Dorošas dabar dirba ortopedu traumatologu ligoninėje Jonavoje.

„Ministerija įvairiais laviravimo keliais ir čia man bandė apriboti mano veiklą, siųsdama visokias komisijas. Visi ministerijos veiksmai, ypač šito ministro, nuo pat pradžių buvo nukreipti tam, kad mane nušalintų ir atlaisvintų darbo vietą, kuri šiandien užimta pastatyto tam tikrų tarnybų žmonių, kurie šiandien vadovauja įstaigai“, – BNS sakė I. Dorošas.

Jis siekia, kad ministro A. Verygos įsakymas atšaukti jį iš pareigų būtų pripažintas neteisėtu.

I. Dorošo kadencija turėjo baigtis šių metų liepos 2 dieną, rugpjūčio 2 dieną vyks naujas konkursas į ligoninės vadovo pareigas. Šiuo metu Respublikinei Panevėžio ligoninei laikinai vadovauja Remigijus Samuolis.

Sveikatos apsaugos ministerija kovą pranešė, kad I. Dorošas iš pareigų atšaukiamas atsižvelgiant į jau daugiau nei kelerius metus besitęsiančias baudžiamąsias bylas, kuriose ligoninės vadovas kaltinamas dėl nusikalstamų veikų valstybės tarnybai ir viešiems interesams, korupcinio pobūdžio nusikaltimų. Taip pat atsižvelgta į Panevėžio apylinkės teismo sprendimą, kuriuo medikas pripažintas kaltu dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus vykdant ligoninės direktoriaus funkcijas.

Panevėžio apylinkės teismas I. Dorošui vasarį skyrė 3,3 tūkst. eurų baudą už tai, kad jis siekė išvengti administracinės atsakomybės už neteisėtai iškirstus saugotinus medžius. I. Dorošas medžius iškirto neturėdamas tam leidimo ir tik vėliau, patikrinus aplinkosaugininkams, bandė savo veiksmus įteisinti.

Kauno apygardos teisme nagrinėjamoje byloje I. Dorošas kaltinamas kyšininkavimu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, turto iššvaistymu, dokumentų suklastojimu ir piktnaudžiavimu.

Bylos duomenimis, I. Dorošas už palankius viešųjų pirkimų rezultatus ligoninėse iš verslininkų pigiau gavo automobilį, jam atsidėkota įranga statomam namui.

Pateiktus kaltinimus medikas kategoriškai neigia.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • IVANAI,ESI SUKČIUS IR MELAGIS…SU SAVO ATSIVESTA GAUJA TIEK PRIDIRBĘS PANEVĖŽIUI,KAD GERIAU PATYLĖK.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų