Alvydas Katinas. "Delfi" nuotr.

Teismas skelbs nuosprendį Utenos merui

Teismas skelbs nuosprendį Utenos merui

Panevėžio apygardos teismas šiandieną skelbs nuosprendį Utenos rajono savivaldybės mero ir buvusios Lietuvos Respublikos ministro pirmininko sekretoriato vadovės baudžiamojoje byloje dėl nusikalstamų veikų nuosavybei, finansų sistemai, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams bei valdymo tvarkai.

Prokuratūra siūlo merą pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo ir skirti jam 18 tūkst. 800 eurų baudą.

Taip pat siūloma atimti teisę A. Katinui būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybės institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų pareigas trejiems metams.

A. Katinas savo kaltės nepripažįsta ir tikisi būti išteisintas.

Kaltinamojo akto duomenimis, 2014 m. rugsėjo–lapkričio mėnesiais Utenos rajono meras Alvydas Katinas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas asmeninės naudos – Džiuljetai Žiugždienei, kaip Lietuvos Respublikos ministro pirmininko sekretoriato vadovės, palankumo ateityje, pareikalavo, kad bendrovė „Utenos melioracija“ neatlygintinai suremontuotų D. Žiugždienei ir jos dukrai priklausantį privatų gyvenamąjį namą, esantį Utenos rajone. Atliktų remonto darbų kaina siekia 6,5 tūkst. eurų.

D. Žiugždienė kaltinama tuo, kad siekdama nuslėpti šį nusikalstamu būdu gautą turtą, atgaline data parengė netikrą dokumentą – prašymą suremontuoti jos namo stogą ir pakeisti lauko duris, kurį pateikė bendrovei „Utenos melioracija“. Taip pat D. Žiugždienė kaltinama ir tuo, kad piktnaudžiaudama tarnyba iššvaistė Vyriausybės kanceliarijos turtą. Atsidėkodama už jos gyvenamojo namo remonto darbų priežiūrą vienam Utenos rajono savivaldybės darbuotojui, 2014 m. kovo mėnesį perdavė neatlygintinai Vyriausybės reprezentacijai skirtą vyrišką šveicarišką laikrodį su logotipu „Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas“. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai padaryta turtinė žala – 147,18 euro.

Komentarai

  • Kada arogantiskajam Rackauskui ateis atpildo valanda?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų