Dėl sprogimo garaže sūnaus netekusio pensininko teismas pagailėjo ir atleido jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal žmonos laidavimą. Tačiau jam priteista sumokėti turtinę žalą sugriautųjų garažų savininkams. I. Stulgaitės – Kriukienės nuotr.

Teismas pagailėjo sprogimą sukėlusio pensininko

Teismas pagailėjo sprogimą sukėlusio pensininko

Neatsargiu elgesiu su dujomis, dėl ko kilo galingas sprogimas, nunešęs septynis garažus Ateities gatvėje ir žmogaus gyvybę, kaltintas 72-ejų panevėžietis Antanas Dužinas pirmą kartą po užgriuvusių nelaimių gali atsikvėpti lengviau.

Teismas nutraukė per šią tragediją sūnaus netekusio pensininko baudžiamąją bylą ir atleido jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal žmonos laidavimą. Tačiau liko krūva skolų už turtinę žalą nukentėjusiesiems.

Aštuonis mėnesius teismo duris varstęs A. Dužinas ir į paskutinį posėdį išklausyti nuosprendžio ėjo nedrąsiai. Įsikibęs sutuoktinei į parankę, vyras sunkiai tvardė virpulį bei ašaras. Panevėžietis niekada nepamirš tos dienos, kai 2018-ųjų spalį tvarkydamas automobilio dujų sistemą sugriovė visą garažų kompleksą, neteko sūnaus bei ramybės visam likusiam gyvenimui.

„Niekada to nepamiršiu, kaip čia gali pamiršti“, – pravirko senyvo amžiaus gedintis tėvas.

Jautė dujų kvapą

A. Dužinas pasakojo dažnai pasiremontuodavęs mašiną garaže, Ateities gatvėje. Tą kartą sustreikavo automobilio dujų balionas, tad šeimininkas sugalvojo patikrinti jo plūdę. Garažo duobėje išnarstęs metalinę talpyklą, A. Dužinas balioną išnešė lauk. Pašnekovas prisipažino jutęs patalpose suskystintų automobilinių dujų kvapą, tad nusprendė viduje nelikti.

Tačiau į garažą atėjo sūnus. Jis dažnai užsukdavo į tėvo garažą tvarkyti telefonų – jų taisymu laisvu laiku užsiimdavo.

„Įspėjau sūnų, kad gali būti dujų ir nerūkytų, o kaip ten paskui buvo, nežinau – gal rūkė, o gal elektra sukėlė sprogimą“, – svarstė savo kaltę pripažinęs pensininkas.

Po sprogimo sugriuvus septyniems garažams, po jų nuolaužomis gelbėtojai aptiko 38-erių vyro – A. Dužino sūnaus – kūną.

Nukentėjusiųjų netenkina

A. Dužinas užaugino du sūnus. Vienas jų, netekęs brolio, teisme pateikė tėvui civilinį ieškinį atlyginti žalą, bet vėliau jo atsisakė.

Tokius pat ieškinius dėl turtinės ir moralinės žalos A. Dužinui pateikė dar šeši iš visų dvylikos nukentėjusiųjų. Už sugriautus garažus paprašyta daugiau nei 43 tūkst. eurų. Ieškovai pasakojo, kad garažai jau atstatyti savomis lėšomis, bet atleisti kaltininkui jie nežada.

„Jis su mumis nekalba ir net nesisveikina, kaip čia nepyksi. Sugriovė garažą, aplamdė mašiną“, – prieš teismo posėdį kalbėjo beveik 6000 tūkst. eurų prašantis Stasys Trumpickas.

Atleisti neketino ir didžiausią ieškinį pateikęs Andrius Runavičius, netekęs dviejų garažų.

Tačiau bylą nagrinėjusi Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Rita Bilevičienė civiliniams ieškovams prašytas sumas priteisė tik iš dalies. A. Dužinas turės atlyginti daugiau nei 13 tūkst. eurų žalos.

Pensininkas teigė, kad yra patenkintas teisėjos verdiktu, bet iš kur gaus pinigų kad ir triskart sumažėjusiai žalai atlyginti, nė neįsivaizduoja. Panevėžietis gyvena iš beveik 500 eurų pensijos ir jau bandė nukentėjusiesiems duoti pinigų, bet skola sumažėjo tik per plauką.

„Padalinau, kiek galėjau – po 20 eurų, tai, aišku, labai mažai, bet iš kur man gauti? Niekas manęs neužjaučia nelaimėje, visi nori pinigų čia ir dabar. Kaip reikės atiduoti, nežinau – mokėsiu iš pensijos iki grabo lentos, o paskui gal Dievas atlygins“, – graudinosi pensininkas.

Nukentėjusieji gana pasipiktinę paliko teismo salę ir tvirtino, kad jų netenkina toks sprendimas. Ar šį skųs, dar nežino. Tam teismas suteikė 20 dienų galimybę apskųsti nutartį Panevėžio apygardos teismui.

Galerija

Komentarai

  • Ka tas senis suprato, kaip ten ka taisyti, kaip remontuoti. Tokie ir prisprogdina.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų