Teismas leido ir toliau taikyti N. Venckienei skirtą intensyvią priežiūrą

Teismas leido ir toliau taikyti N. Venckienei skirtą intensyvią priežiūrą

Panevėžio apygardos teismas pratęsė kaltinamajai Neringai Venckienei anksčiau skirtos intensyvios priežiūros terminą.

Nors prokuroras prašė šią kardomąją priemonę pratęsti trims mėnesiams, teismo sprendimu ji pratęsta vienam mėnesiui. Taigi, teismas nutarė, kad iki birželio 19 dienos N. Venckienei draudžiama išvykti iš šalies ir ji įpareigojama būti savo nurodytoje gyvenamojoje vietoje nuo 22 val. iki 6 val.

Teismas nutartyje papildomai įspėjo N. Venckienę, kad ji privalo dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą, negali jo nusiimti, gadinti, sunaikinti.

Teismas taip pat pažymėjo, kad už intensyvios priežiūros sąlygų nesilaikymą kaltinamajai gali būti paskirtas suėmimas, jei tam būtų pagrindas.

Teismas nutartyje nurodė, kad N. Venckienė iš Lietuvos išvyko į JAV jau žinodama apie pradėtą baudžiamąjį procesą prieš ją, atsisakiusi pasirašyti ir priimti pirmuosius jai įteiktus pranešimus apie įtarimą. Teismo įsitikinimu, tokiais savo veiksmais ji vengė šio baudžiamojo proceso. O vienas esminių kardomųjų priemonių tikslų ir yra siekis užtikrinti kaltinamojo dalyvavimą procese ir netrukdomą bylos išnagrinėjimą.

Teismas pažymėjo, kad nors ši byla nėra labai sudėtinga pagal kaltinamajai pareikštą kaltinimą, tačiau ji yra pakankamai sudėtinga savo apimtimi, joje daug proceso dalyvių. Byla buvo pradėta nagrinėti teisme, tačiau įrodymų tyrimas nebuvo pradėtas dėl gausybės įvairiausių prašymų – taigi, iki šiol nėra aiški šio baudžiamojo proceso eiga bei dinamika. Todėl, teisėjų kolegijos vertinimu, keisti iš esmės ar net naikinti kaltinamajai taikomą kardomąją priemonę šiuo metu nėra pagrindo.

Teismas pabrėžė, kad nežiūrint į tai, kad dėl karantino yra gerokai apribota galimybė Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš šalies, karantino sąlygos palaipsniui yra švelninamos, todėl neabejotinai atsiras reali galimybė iš Lietuvos išvykti.

Taigi, teisėjų kolegijos įsitikinimu, tiek kaltinamajai taikoma intensyvi priežiūra, tiek ir kitos kardomosios priemonės šioje proceso stadijoje yra tinkamos, jos užtikrina efektyvią kaltinamosios kontrolę, yra proporcingos keliamiems tikslams.

Ši nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Komentarai

  • Kas ten ieško Dievo? Būk teisingas, darbštus, gailestingas, tvarkingas, supratingas, – ir Dievas visuomet bus su Tavimi. Bet jau iš Tavo rašto matosi, kad esi geriau susipažinęs su bilduku…

    • Atsakyti
  • Man regis,kad teismai per tą bylą sugriovė savo ir teisingumo sampratą. .Kažkoks gyvenimo košmaras.Nėra logiškai mąstančių žmonių ant Lietuvos. Kad ir rusas taip nesityčiojo iš žmonių.Gėda.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų