Kunigas Rimantas Gudelis. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Teismas kunigo nepagailėjo: nepanaikino baudos už papūgą

Teismas kunigo nepagailėjo: nepanaikino baudos už papūgą

Viešosios įstaigos „Bistrampolio dvaras“ vadovas, kunigas Rimantas Gudelis neišsisuko nuo baudos už papūgos laikymą be leidimo.

Dvasininko skundą išnagrinėjęs Panevėžio apylinkės teismas nusprendė, kad Aplinkos apsaugos departamento specialistai pagrįstai R. Gudeliui skyrė 120 eurų baudą už  saugomos rūšies laukinio gyvūno – geltonkrūtės aros (Ara ararauna) laikymą be leidimo.

Panevėžio apylinkės teismo sprendimu bauda liko nepanaikinta. Kaip teigiama teismo pranešime, su tokiu sprendimu nesutikęs ieškovas teisybės ieškos aukštesnės instancijos teisme.

Bylos duomenimis, „Bistrampolio dvaras“ vadovas R. Gudelis iš veisėjo Lenkijoje įsigijo papūgą Ara ararauna, registravo ją veterinarijos tarnyboje.

Aplinkos apsaugos departamento specialistų teigimu, jis turėjo gauti jų institucijos leidimą laikyti nelaisvėje saugomos rūšies laukinį gyvūną. Tokio leidimo laikyti papūgą „Bistrampolio dvaras“ neturėjo.

Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės numato, kad leidimas yra būtina sąlyga visiems asmenims, norintiems teisėtai laikyti bet kokį legaliai įgytą saugomą laukinį gyvūną nelaisvėje.

Visgi yra numatyta išimtis, kuomet laukinis gyvūnas laikomas namuose (bute ar name) ir nekelia grėsmės žmonių gyvybei ir sveikatai – tuomet leidimo nereikia.

Bylos duomenimis, papūga Ara ararauna buvo laikoma ne namuose, kaip gyvenamosios paskirties vietoje, o „Bistrampolio dvaras“ valdomose patalpose, kuriose juridinis asmuo vykdo savo veiklą.

Kaip teigė bylą nagrinėjęs Panevėžio rūmų teisėjas Česlovas Kulikauskas, skundą pateikęs R. Gudelis, kaip viešosios įstaigos vadovas, pagal veikos aplinkybes ir savo asmenines savybes galėjo ir turėjo numatyti padarinius, įsigyjant retos rūšies paukštį bet jų nenumatė, todėl padarė administracinį nusižengimą dėl nerūpestingumo.

Nutartis yra apskųsta ir bus nagrinėjama Panevėžio apygardos teisme.

 

Komentarai

 • Daugiau, kaip preš 3 metus mūsų valdininkėliai lakstė paskui šuns uodegą – sekė kur jis atsigaivina karštą liepos mėnesio dieną (tai buvo fontanas). Dabar persimetė prie paukščiukų….!!! Jiems negana, kad žmogus -gerbiamas ir labai žinomas dvasininkas -tą papūgą nusipirko taeisėtai ir turi visus tai įrodančius dokumentus. Mat Jis neturi šventų švenčiausio valdininkėlių išduodamo LEIDIMO !!! Jeigu valdininkams rūpėtų žmonių interesai – jie išduotų tą „šv. Indulgenciją“ paukštį teisėtai įsigijusiam asmeniui ir visiems būtų gražu. Tačiau tamyti po teismus – tai valdininkų darbo stilius ir įrodymas aukščiau stvintiems, kaip gerai jie dirba ir kokie jie principingi…O iš tiesų – tai menystos, kuriems žmogiškumas, padorumas mažai girdėtos sąvokos….

  • Kas čia tas gerbiamas dvasinininkas? Biznierius? Nejuokinkit :))))

   • Biznis, kitaip sakant verslas – nėra nusikaltimas, ar paniekos vertas veikimas… Tik menkystos ir nevykėliai taip atsiliepia… Tai juos verčia daryti pavydas ir pagieža dėl savosios menkystės…

 • Daugiau, kaip prieš 3 metus mūsų valdininkėliai lakstė paskui šuns uodegą – sekė kur jis atsigaivina karštą liepos mėnesio dieną (tai buvo fontanas). Dabar persimetė prie paukščiukų….!!! Jiems negana, kad žmogus -gerbiamas ir labai žinomas dvasininkas -tą papūgą nusipirko teisėtai ir turi visus tai įrodančius dokumentus. Mat Jis neturi šventų švenčiausio valdininkėlių išduodamo LEIDIMO !!! Jeigu valdininkams rūpėtų žmonių interesai – jie išduotų tą „šv. Indulgenciją“ paukštį teisėtai įsigijusiam asmeniui ir visiems būtų gražu. Tačiau tampyti po teismus – tai valdininkų darbo stilius ir įrodymas aukščiau stovintiems, kaip gerai jie dirba ir kokie jie principingi…O iš tiesų – tai menkystos, kuriems žmogiškumas, padorumas mažai girdėtos sąvokos….

 • na ,dėl papūgos tai didelis ažiotažas,o kai man kaiminystėje kaimynai jau 6 metus neturi net lauko tualeto ir fekalijas pila grynai pagal gatvę savo sklype-niekam nerūpi.Nei aplinkos ministerijai nei Panevėžio apskrities aplinkos departamentui,tik piršteliu pagrūmoja…et ..

  • Atsakyti
 • Biznis, kitaip sakant verslas – nėra nusikaltimas, ar paniekos vertas veikimas… Tik menkystos ir nevykėliai taip atsiliepia… Tai juos verčia daryti pavydas ir pagieža dėl savosios menkystės…

  • Jums klaviatūra gal užstrigo? :)))

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų