Teismas išteisino panevėžiečius dviračių trenerius

Teismas išteisino panevėžiečius dviračių trenerius

Panevėžio apylinkės teismas paskelbė išteisinamąjį nuosprendį panevėžiečių dviračių trenerių V. B. ir V. I. byloje dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Treneriai išteisinti, kaip nepadarę veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Įvertinus byloje pateiktų bei bylos teisminio nagrinėjimo metu surinktų bei ištirtų įrodymų visumą, teismas padarė išvadą, kad Kūno kultūros ir sporto centras (KKSC) sudarė ir patvirtino didelio meistriškumo sportininkų grupes, už kurias ir buvo atsakingas, o treneriai V. B. ir V. I. pateikdavo tik prašymus. Grupės veikė, treniruotės vyko, sportininkės dalyvaudavo varžybose, tačiau dėl patirtų traumų ar dėl sportinės veiklos nutraukimo tinkamai neinformuodavo, kelioms sportininkėms, suderinus su KKSC vadovybe, buvo leista treniruotis pagal individualius planus. Todėl teismas nusprendė, kad kaltinimas treneriams klastojus dokumentus, siekiant neteisėtai gauti padidintą darbo užmokestį (daugiau nei 10 tūkst. eurų), nėra pagrįstas bei įrodytas.

Teismas pasisakė ir dėl prašymų priimti vaikus į KKSC dviračių skyrių teisėtumo. Bylos teisminio nagrinėjimo metu apklausti liudytojai, sporto auklėtinių tėvai patvirtino, jog jie buvo pateikę prašymus dėl vaikų priėmimo ir vieni jų ilgiau, kiti trumpiau sportavo.

Teisme nustatytų aplinkybių visuma patvirtina, kad parengiamoji grupė egzistavo, vyko treniruotės, tad treneriai privalėjo gauti darbo užmokestį (daugiau nei 1,5 tūkst. eurų).

Panevėžio kultūros ir sporto centro civilinis ieškinys daugiau nei 11,5 tūkst. eurų sumai šioje byloje paliktas nenagrinėtas, tačiau ieškovas turi teisę pareikšti ieškinį civilinio proceso tvarka.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų