Teismas įpareigojo „Panevėžio melioraciją“ sumokėti baudą

Teismas įpareigojo „Panevėžio melioraciją“ sumokėti baudą

Dėl galimų korupcinių ryšių su Panevėžio rajono savivaldybe teismo laukianti bendrovė „Panevėžio melioracija“ ir jos vadovai jau sulaukė blogos žinios iš kitų Temidės tarnų.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs įmonės skundą dėl Konkurencijos tarybos už kartelinius susitarimus dalyvaujant viešųjų pirkimų konkursuose pritaikytos daugiau nei 200 tūkst. eurų baudos, patvirtino, kad šioji skirta teisėtai ir teisingai.

Tas pats teismas nepatenkino ir įmonės „Biržų ranga“ skundo. Šioji dėl kartelinių susitarimų turės pakloti 368 tūkst. eurų baudą.

„Teismas paskelbė, kad taryba įmonėms tinkamai pritaikė ekonomines sankcijas“, – teigiama Konkurencijos tarybos pranešime.

Tačiau dėl įmonėms „Pasvalio melioracija“ ir „Jadrana“ skirtų 399,2 tūkst. eurų baudų teismas Konkurencijos tarybai nurodė spręsti dar kartą. Šių įmonių skundus VAAT patenkino iš dalies ir grąžino Konkurencijos tarybai spręsti klausimą dėl įmonėms skirtos baudos apskaičiavimo ir paskyrimo. Konkurencijos taryba šį VAAT sprendimą ketina skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Konkurencijos taryba birželį paskelbė, kad bendrovės „Pasvalio melioracija“, „Jadrana“, „Panevėžio melioracija“ ir „Biržų ranga“, užuot konkuravusios, susitarė, kokias darbų kainas siūlyti Pasvalio, Panevėžio ir Biržų rajono savivaldybių 2012–2017 metais organizuotuose 25 viešuosiuose pirkimuose kelių ir gatvių remonto bei melioracijos darbams pirkti.

Įmonės sudarydavo viena kitai sąlygas laimėti skirtingose teritorijose: Panevėžio rajone – „Panevėžio melioracijai“, Biržų rajone – „Biržų rangai“, Pasvalio rajone – tų pačių akcininkų valdomoms bendrovėms „Pasvalio melioracija“ arba „Jadrana“.

Už Konkurencijos įstatymą iš viso 977,9 tūkst. eurų sankcijomis nubaustos įmonės pripažino pažeidimus, tačiau teisme ginčijo baudų dydžius.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų