P. Židonio nuotr.

Teismas draudžia K. Bartoševičiui naudotis banke turimais pinigais

Teismas draudžia K. Bartoševičiui naudotis banke turimais pinigais

Panevėžio apygardos teismas penktadienį dar pusei metų pratęsė seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamam buvusiam parlamentarui Kristijonui Bartoševičiui taikomą apribojimą naudotis banke turimomis piniginėmis lėšomis.

Teismas laikiną nuosavybės apribojimą kaltinamojo turtui pratęsė jau trečią kartą, ši sankcija piniginėms lėšoms buvo pritaikyta dar vykstant ikiteisminiam tyrimui.
K. Bartoševičiui draudžiama šias lėšas valdyti, jomis naudotis ar disponuoti.
„Motyvai tie patys – apribojimo taikymo pagrindai nėra išnykę, byloje yra ieškiniai, gali būti reikalinga juos įvykdyti, siekiant užtikrinti galimą įvykdymą, taikomi šie apribojimai“, – Eltai sakė Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.
Panevėžio apygardos teismo nutartis gali būti skundžiama Apeliaciniam teismui.
Kaltinamojo advokatas teismui buvo pateikęs prašymą išreikalauti papildomus įrodymus.
„Mes manom, kad ikiteisminio tyrimo metu tie duomenys nebuvo surinkti, nors tie duomenys yra labai reikšmingi. Mes nežinome, dėl kokių priežasčių jie nebuvo rinkti, tačiau tie duomenys tikrai gali turėti labai didelės reikšmės nagrinėjamai bylai ir visai situacijai. Be to, mes manome, kad tų duomenų nebuvimas ikiteisminio tyrimo medžiagoje pažeidžia mūsų teisę į gynybą, kadangi prokuratūrai buvo žinoma apie tuos duomenis, tačiau dėl mums nežinomų priežasčių tų duomenų nėra ikiteisminio tyrimo medžiagoje. Tie duomenys gali charakterizuoti kitų proceso dalyvių parodymų patikimumą“, – Eltai sakė advokatas O. Šibkovas.
Jis patikino, kad šie papildomi įrodymai nėra prašymas apklausti naujus liudytojus. Advokato prašymas išsamiau nekomentuojamas, nes byla nagrinėjama uždaruose posėdžiuose.
Teismas nusprendė, kad advokato keliamas klausimas bus svarstomas dar kartą, kai bus ištirti visi bylos įrodymai.
„Kai bus baigtos liudytojų apklausos, peržiūrėta vaizdo ir garso medžiaga, tada bus sprendžiama dėl minimų įrodymų būtinumo“, – Eltai sakė Panevėžio apygardos teismo atstovė J. Gudelienė.
Byloje toliau apklausiami liudytojai, toliau jų apklausos numatytos birželio 10 dieną. Liudytojų apklausos jau eina į pabaigą.
ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).
Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.
Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.
Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.
Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų