Vytautas Landsbergis. DELFI nuotr.

Teisininkai: siūlymas dėl V. Landsbergio statuso gali prieštarauti Konstitucijai

Teisininkai: siūlymas dėl V. Landsbergio statuso gali prieštarauti Konstitucijai

Valdančiųjų siūlymas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui suteikti valstybės vadovo statusą gali prieštarauti Konstitucijai, konstatuoja Seimo teisininkai.

Įstatymo projektą įvertinęs Seimo kanceliarijos Teisės departamentas antradienį paskelbtoje išvadoje pažymi, kad dėl prezidento kaip valstybės vadovo statuso jau yra pasisakęs Konstitucinis Teismas (KT).

„Konstitucinis Teismas ne kartą pakartojo, kad valstybės vadovo statusą Konstitucijoje nustatytam laikui įgyja tik vienas asmuo, t. y. prezidentas, kurį išrenka Lietuvos piliečiai“, – sakoma išvadoje.

Anot dokumento, KT taip pat yra pabrėžęs, kad pagal Konstituciją įstatymų leidėjui neleidžiama nustatyti tokio teisinio reguliavimo, kuriuo būtų paneigtas individualus prezidento teisinis statusas ir sudarytos teisinės prielaidos kurį nors kitą asmenį prilyginti prezidentui – valstybės vadovui.

Seimo teisininkai cituoja Konstitucinio Teismo 2002 metų birželio 19 dienos nutarimą, kur konstatuota, jog „pagal Konstituciją prezidento, kaip valstybės vadovo, teisinis statusas skiriasi nuo visų kitų valstybės pareigūnų teisinio statuso“.

KT nutarime taip pat įvardijama, kad Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pareigybė Konstitucijoje numatyta kaip laikina, todėl „akivaizdu, jog 1990–1992 metais dirbusios Aukščiausiosios Tarybos pirmininko statusas nėra tapatus 1992 metais Konstitucijoje įtvirtinto prezidento, kaip valstybės vadovo, statusui.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Nesuprantamas šis laikas nuo laiko keliamas klausimas.. Juk p. Landsbergio pareigybė tuo metu ir nuopelnai aiškūs. Ir kodėl jis pats neprieštarauja, kad pagaliau baigtųsi manipuliavimas jo, garbingo žmogaus asmenybe,

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų