Teisingumo ministerijos nuotr.

Tarp ministerijos adovanotų pareigūnų – dvi panevėžietės

Tarp ministerijos adovanotų pareigūnų – dvi panevėžietės

Šiandien, minint Pataisos pareigūnų profesinę šventę ir 103-ąsias Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įkūrimo metines, Teisingumo ministerijos iniciatyva surengti iškilmingi apdovanojimai „Pataisos pareigūnams pagerbti – 2022”.

Apdovanojimų sulaukė 21 pataisos pareigūnas už indėlį ir nuopelnus skatinant pokyčius bausmių vykdymo sistemos veikloje. Taip pat apdovanotas tarnybinis šuo. Iškilmingoje ceremonijoje juos apdovanojo teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos teigimu, Pataisos pareigūnų profesinę šventę ministerija pasitinka iškilmingų apdovanojimų iniciatyva ne atsitiktinai – tai galimybė padėkoti itin sudėtingą ir prasmingą darbą dirbantiems pareigūnams už sutelktą kasdienę veiklą ir suvienytas jėgas įveikiant pandemijos bei migrantų krizės iššūkius, užtikrinant nenutrūkstamą pagalbą ir rūpestį nuteistaisiais, praktikoje taikant veiklos veiksmingumą didinančias priemones.

Tarp apdovanotų daugiau nei dviejų dešimčių pareigūnų – dvi panevėžietės. Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė pagerbta už iniciatyvas rengiant „Bausmių vykdymo sistemos įkalinimo įstaigų 2030 m. strategijos įgyvendinimo planą“, lyderystę įgyvendinant parengiamąsias Bausmių vykdymo sistemos reorganizavimo veiklas.

Panevėžio pataisos namų Saugumo valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Elena Indrulionienė įvertinimo sulaukė už aktyvų dalyvavimą nuteistųjų perkėlimo į Pusiaukelės namus veikloje, iniciatyvas tobulinant bausmių vykdymo sistemą.

„Mūsų bendras tikslas – efektyvinti bausmių vykdymo sistemą. Tikiu, kad suvieniję pastangas kursime atvirą, modernią, pažangią įstaigą, kurios vieni svarbiausių prioritetų būtų žmogaus orumo užtikrinimas, jo teisių saugojimas, darbo ir gyvenimo sąlygų gerinimas, pozityvių, tarptautine patirtimi grįstų praktikų taikymas, kad pareigūnai savo geru pavyzdžiu galėtų daryti įtaką suimtiesiems ir nuteistiesiems, įgytų jų pagarbą bei pasitikėjimą. Todėl tikiu, kad ši iniciatyva taps gražia tradicija, prisidėsianti prie gerosios patirties sklaidos, įkvėps jau esančius ir būsimus bausmių vykdymo sistemos darbuotojus įgyvendinti pokyčius, stiprinančius visuomenės pasitikėjimą bei visos bausmių vykdymo sistemos prestižą“, – sveikinimo kalboje akcentavo teisingumo ministrė E. Dobrovolska.

Renginyje pareigūnus sveikinęs Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas akcentavo, kad tarnystė savo šaliai ir atsidavimas bei pagarba darbui – yra pataisos pareigūnų kasdienybė ir tai yra puiki paspirtis vykdant bausmių sistemos pertvarkos, kuri bus baigta įgyvendinti 2030 metais, veiklas.

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė tardama sveikinimo žodį pabrėžė, jog pataisos pareigūnai ypač pasižymi meile ir atsidavimu savo darbui, visada širdyje didžiuojasi savo tarnyba. Taip pat ministrei E. Dobrovolskai palinkėjo ryžto ir kantrybės siekiant, kad bausmių vykdymo sistema taptų viena lyderiaujančių ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu.

Apdovanojimų renginyje skambėjo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos bigbendo, vadovaujamo Albino Kučinsko, pučiamųjų, džiazo ir estrados skyrių moksleivių atliekamos kompozicijos.

Šiuo metu bausmių vykdymo sistemoje dirba apie 3246 bausmių vykdymo sistemos darbuotojai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų