Į teisiamųjų suolą sės ūkininkas

Į teisiamųjų suolą sės ūkininkas

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Biržų rajone 2015-2016 metais padarytų nusikalstamų veikų. Į kaltinamųjų suolą sės vietos ūkininkas R. M. ir keturi jam galimai talkinę vykdant nusikaltimus pasvaliečiai bei biržiečiai. Dar du įtariamieji ieškomi, todėl jų bylos išskirtos į atskiras.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Biržų rajone ūkininkaujančiam anksčiau teistam R. M. teisėtvarkos pareigūnai pareiškė kaltinimus dėl dviejų biržiečių sumušimo organizavimo. Taip pat jis kaltinamas didelės vertės svetimo turto sugadinimo organizavimu visuotinai pavojingu būdu bei pasikėsinimu sugadinti didelės vertės svetimą turtą, grasinimu nužudyti, neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu ir jo gabenimu kontrabanda per Lietuvos sieną.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai leidžia manyti, kad R. M. galimai organizavo kaimynystėje ūkininkaujančios šeimos, su kuria konfliktuoja, mechaninių dirbtuvių padegimą. 2015 metų vasarą per padegimą sudegė ne tik šis pastatas, bet ir jame stovėjusi žemės ūkio technika. Gaisro padaryti nuostoliai įvertinti beveik 118 tūkst. eurų. R. M. taip pat įtariamas 2016 metų liepą, veikdamas bendrininkų grupėje su nenustatytu asmeniu, pasikėsinęs sugadinti daugiau nei 85 tūkst. eurų vertės minėtų kaimynų sraigtinį transporterį-krautuvą.

Įtariama, kad R. M. taip pat organizavo bendrininkų grupę, kad būtų sumušti du Biržų rajono gyventojai. Vienas jų teisme liudijo prieš R. M., o kitas su šiuo ūkininku bylinėjosi ir teismo procesą laimėjo. Abu vyrai 2015 metų pavasarį buvo užpulti savo sodybose nepažįstamų jaunuolių ir sumušti.

R. M. taip pat kaltinamas 2016 metų vasarą grasinęs nužudyti su mažamečiu vaiku einančią kaimynystėje ūkininkaujančią moterį.

Be to, R. M. pateikti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir jo kontrabandos. 2016 metų rudenį R. M. neteisėtai į Latvijos Respubliką nusivežė sūnui priklausantį graižtvinį karabiną. Kaimyninėje šalyje jis ginklų parduotuvėje įsigijo duslintuvą karabinui, o grįžtant į Lietuvą latvių policininkai sustabdė ūkininko automobilį ir šį neteisėtai vežamą ginklą rado.

Kartu su R. M. bus teisiami keturi 22-43 metų Pasvalio bei Biržų rajonų gyventojai. Jie kaltinami fizinio skausmo sukėlimu bei nežymiu sveikatos sutrikdymu bendrininkų grupėje, kurstymu bei padėjimu tai padaryti.

Dar dviejų įtariamųjų atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai atskirti, nes jie pasislėpė nuo teisėsaugos ir yra ieškomi.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti į Panevėžio apygardos teismą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų