Į teisiamųjų suolą sės aštuonis metus slapstęsis panevėžietis

Į teisiamųjų suolą sės aštuonis metus slapstęsis panevėžietis

Kaltinimai dėl labai didelio kiekio narkotinės medžiagos platinimo ir jos kontrabandos 43 metų panevėžietį A. Š. pasivijo beveik po 8 metų. Kiti organizuotos grupės nariai teismo buvo nuteisti dar 2018 metais, o šis įtariamasis slapstėsi iki šių metų pavasario, kol pagal Europos arešto orderį jį teisėsaugininkai sulaikė Ispanijoje.

Į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų akiratį grupė panevėžiečių pateko 2013 metais, primenama prokuratūros pranešime. Gavus duomenų, kad jie galimai užsiima narkotinių medžiagų gabenimu kontrabanda į Lietuvą ir jų platinimu, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Ikiteisminio tyrimo metu teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad grupė panevėžiečių 2013 metais nuolat skrisdavo į Ispaniją, ten juodojoje rinkoje įsigydavo narkotinės medžiagos – kanapių. Kvaišalai buvo perkami dideliais kiekiais, po keletą kilogramų. Grupuotės nariai atgal į Lietuvą grįždavo pavėžėjų mikroautobusais, kanapes veždamiesi lagaminuose. Į Lietuvą parvežti narkotikai buvo slepiami konspiraciniame bute ir platinami. Grupuotė turėjo nuolatinių kvaišalų pirkėjų iš įvairių šalies miestų.
Teisėsaugai pradėjus tyrimą, vienas iš įtariamųjų – A. Š. – pasislėpė. 2014 metų vasarį buvo paskelbta jo paieška, vėliau Generalinėje prokuratūroje išduotas Europos arešto orderis. Nuo tyrimą atliekančių pareigūnų besislapstančio A. Š. atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo atskirtas iš pagrindinės bylos.

2018 metų lapkritį Panevėžio apygardos teismas du asmenis pripažino kaltais dėl didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandos į Lietuvą iš užsienio ir jų platinimo veikiant organizuotoje grupėje. Dar dviejų įtariamųjų atžvilgiu ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nes jie padėjo atskleisti organizuotos grupės padarytas nusikalstamas veikas.

A. Š. pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį Ispanijoje buvo sulaikytas šiemet gegužę ir grąžintas į Lietuvą. Užbaigus ikiteisminį tyrimą ir surašius kaltinamąjį aktą, Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Ramūnas Pačebutas bylą perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

„Šis atvejis patvirtina, kad net ir ilgas slapstymasis užsienyje nepadeda išvengti baudžiamosios atsakomybės. Europos šalių teisėsaugos pareigūnų bendradarbiavimas sėkmingai vyksta, pagal Europos arešto orderį ieškomi asmenys surandami, ekstradijuojami ir turi atsakyti pagal įstatymus“, – Generalinės prokuratūros pranešime cituojamas prokuroras R. Pačebutas.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu narkotinės medžiagos turint tikslą ją platinti, numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų, o už narkotinių medžiagų kontrabandą – nuo 3 iki 10 metų nelaisvės.

Komentarai

  • Ir kuo ilgiau…

    • Atsakyti
  • Komentatoriui soskes nereikia?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų