Teisėsaugos įtarimai netapo kliūtimi merams siekti postų

Teisėsaugos įtarimai netapo kliūtimi merams siekti postų

Savivaldos rinkimų rezultatai parodė, kad teisėsaugos įtarimai korupcija kai kuriems merams netapo kliūtimi siekti perrinkimo.

Likus pusantros savaitės iki rinkimų teisėsaugos įtarimų sulaukęs Druskininkų meras Ričardas Malinauskas buvo išrinktas per pirmąjį turą, dar šeši įtariami merai dalyvaus antrajame ture.

Druskininkų merui R. Malinauskui teisėjų korupcijos bylą tiriantys pareigūnai vasario pabaigoje pareiškė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir papirkimo. Pasak teisėsaugos, įtarimai susiję su galimais kyšiais vadinamojo Vijūnėlės dvaro byloje.

Meras įtarimus vadina nepagrįstais ir spaudimu teisėjams apkaltino prezidentės vyriausiąją patarėją teisės klausimais Rasą Svetikaitę.

Druskininkų rinkėjai merą dar vienai kadencijai sekmadienį perrinko triuškinančia 70,5 proc. balsų persvara, jo komitetas gavo 17 balsų daugumą 24 narių savivaldybės taryboje.

Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui dar pernai birželį pareikšti įtarimai prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, jis iki šiol nušalintas nuo pareigų. Teisėsauga įtaria, kad Panevėžio savivaldybėje duota neteisėtų nurodymų tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

R. Račkauskas kaltinimus neigia ir kaltina buvusį bendražygį, buvusį ilgametį Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadovą parlamentarą Povilą Urbšį siekiu su juo susidoroti.

Už dabartinį merą balsavo 28,6 proc. rinkėjų, rinkimus į tarybą laimėjęs jo komitetas užsitikrino aštuonis mandatus 21-os vietos taryboje. R. Račkauskas antrajame ture susirungs su 18 proc. balsų gavusiu P. Urbšiu.

Anykščių rajono merui Kęstučiui Tubiui sausio pabaigoje teisėsauga pareiškė įtarimus prekyba poveikiu, jis nušalintas nuo pareigų. Įtariama, kad pernai gruodį ir šiemet sausį šioje savivaldybėje buvo imami kyšiai iš kai kurių verslo atstovų.

Pats K. Tubis įtarimus vadina nepagrįstais ir sieja su galimu oponentų siekiu pašalinti jį rinkimuose.

K. Tubis pirmajame ture surinko 21 proc. balsų. Jo komitetas gavo penkis tarybos narių mandatus – tiek pat, kiek konservatoriai bei socialdemokratai. Antrajame ture K. Tubis susirungs su buvusiu Anykščių meru konservatoriumi Sigučiu Obelevičiumi, gavusiu 24 proc. balsų.

Visagino merei Daliai Štraupaitei teisėsauga įtarimus kyšininkavimu, piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu pareiškė dar 2014-ųjų rugsėjį, nepaisant to, ji buvo vėl išrinkta mere 2015-aisiais, pirmąkart vykusiuose tiesioginiuose merų rinkimuose.

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovė šį sekmadienį sulaukė 26,2 proc. rinkėjų balsų ir vos procentu atsiliko nuo varžovo antrajame ture „valstiečio“ Erlando Galaguzo. Jos partija taryboje gavo penkis mandatus – tiek pat politikų turės „valstiečiai ir žalieji“, vienu daugiau – komitetas „Visaginas – tai mes“.

Teisėsaugos tyrime merė įtariama reikalavusi ir ėmusi kyšius už tai, kad sudarytų palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus bei tarpininkautų dėl atliktų darbų priėmimo. Politikė kaltinimus vadino politiniu susidorojimu, kadangi teismui byla perduota prieš Seimo rinkimus 2016-aisiais.

Šilutės rajono merui Vytautui Laurinaičiui bei dar keliems rajono savivaldybės vadovams Specialiųjų tyrimų tarnyba pernai lapkritį pareiškė įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba. Teisėsauga įtaria, kad politikai ir valdininkai davė neteistus nurodymus savivaldybės įmonių vadovams ir galėjo padaryti didelės žalos savivaldybei.

„Tvarkos ir teisingumo“ deleguotas meras savaitgalį rinkimuose pateko į antrąjį turą, sulaukęs 26,7 proc. rinkėjų palaikymo, jo konkurentė – konservatorė Sandra Tamašauskienė, pelniusi 18 proc. balsų. Jo partijos ir konservatorių frakcijos bus didžiausios taryboje ir turės po penkis politikus.

V. Laurinaitis kaltinimus neigia ir ragina palaukti detalesnės teisėsaugos informacijos.

Utenos rajono meras Alvydas Katinas teisėsaugos įtarimų sulaukė 2015-ųjų spalį. Socialdemokratas buvo kaltinamas, jog 2014-aisiais pareikalavo bendrovės „Utenos melioracija“, kad ši neatlygintinai suremontuotų tuometinio premjero Algirdo Butkevičiaus sekretoriato vadovės Džuljetos Žiugždienės gyvenamąjį namą Utenos rajone. Meras kaltinimus atmeta.

Šį sausį teismas pripažino merą kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba, bet išteisino jį dėl prekybos poveikiu. Nuosprendį prokurorai apskundė ir siekia, kad A. Katinui būtų taikoma Baudžiamajame kodekse numatoma sankcija – draudimas būti išrinktam į pareigas savivaldybėje. Sprendimas dar nepriimtas.

Į antrąjį rinkimų turą A. Katinas šį savaitgalį pateko užsitikrinęs ryškią persvarą prieš konkurentą: už A. Katiną balsavo 42 proc. rinkėjų, už Marijų Kaukėną, rinkimuose dalyvaujantį su komitetu –22,9 proc. rinkėjų. Triumfavo ir patys mero atstovaujami socialdemokratai, gavę daugiausiai – 7 mandatus savivaldybės taryboje iš 24.

Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui teisėsauga prieš dvejus metus yra pareiškusi įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba įmonės „Panevėžio melioracija“ naudai. Jis pats yra šios bendrovės akcininkas.

Įtariama, kad bendrovei galėjo būti sudarytos galimybės neskaidriai laimėti viešuosius konkursus. Už tai Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojams galėjo būti atsilyginta kyšiais. Tyrimas tebevyksta iki šiol, „valstietis“ meras kaltinimus neigia.

P. Žaguniui sekmadienį nedaug trūko iki pergalės jau pirmajame ture: jis sulaukė 48,7 proc. rinkėjų balsų ir antrajame ture susirungs su socialdemokratu Antanu Pociumi, gavusiu 18,8 proc. rinkėjų balsų. „Valstiečių“ frakcija 24 narių savivaldybės taryboje bus didžiausia su 11 atstovų.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

 • STT dėmesys – kokybės ženklas, nes parodo, kad tie žmonės tikrai dirba. O pavyduoliai biezdariai kitaip sustabdyti negali…. tai skundžia, skundžia. Nes žino, nirint galima ir stulpą „pasodinti“

  • Absoliučiai visose apylinkėse laimėjo meras nes žmonės mato kas yra kas.
   #UžRačkauską!

   • O gal tamsūs žmonės, neapsišvietę ??? Nes ne viską pasako radijas , o spaudos neskaito, nes neprenumeruoja-brangu , o televizoriaus nežiūri , tik vieną, kitą laidą, koncertą kokį pamato . Panoramos nežiūri. Tai iš kur gaus žinių, kaip valdantieji dirba??? TODĖL IR NIEKO NEMATO . SVARBIAUSIA NEMATO KĄ RENKA – KAS SEDĖJO SOVIETMEČIŲ VALDŽIOJE TAŠKĖSI PINIGAIS_ TIE PATYS SULINDO IR PRIE NEPRIKLAUSOMOS LIETUVOS – TODĖL SAU LEIDŽIA ULIAVOTI RESTORANUOSE IŠ MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ PINIGŲ- KURIUOS VADINA MERO FONDO PINIGAIS. BLOGAI, KAD ŽMONĖS GREITAI PAMIRŠTA , KAD YRA IŠNAUDOJAMI IR APIPLEŠIAMI.

    • Pats kaip švirblis iš kanapių išlindai ir dabar čirški. Jis, Rytis Račkauskas buvo Panevėžio Sąjūdžio Taryboje pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės laikais narys, o pirmininku buvo Egidijus, o pats kur tada buvai tais laikais, ar ne tik koks TSKP partijos sekretoriumi, neskaitei nei spaudos, nesiklausei nei radijo?

  • Baigiasi ružavas STT etapas, kai su žmogumi galėdavo daryti ką tik norėjo.

   • Atsakyti
  • #Uz Rackauska !

  • P_viliuk P_viliuk, niekuo nebegaliu padeti, dabar tai kapstykis patsai savo raumenimis.

   • Atsakyti
   • kai balsadezes padare nepermatomas, tai pirma karta nebesidairiau pro peti , tai nebebijojau, tai net as prabalsavau pagal savo sazine.

    • Atsakyti
    • pasiliuosuoju nuo dabar

     • Atsakyti
  • Kertu lažybų: Povilas nebus eiliniu tarybos nariu ir iš Seimo nesitrauks.

   • Gal Urpšys seime neš atsakomybę kartu su tOOOOOOOOOOOOOOOOkia seimūno alga ??????????????????????????????????????????

    • Seimo nario Povilo Urbšio alga sudarė vOOOOOOOOOOOOOs 47 738 eurų (keturiasdešimt septynis tūkstančius septynis šimtus trisdešimt aštuonis eurus) per 2018 metus.
     https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/politiku-deklaracijose-finansinis-tango/

     • alga ,,ant popieriaus“. Pagal Seimo priimtus įstatymus, mokesčių Povilas Urbšys sumokėjo 6963 eurus, tai ,,į rankas“ gavo mažiau vOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOs 40775 eurus (keturiasdešimt tūkstančių septynis šimtus septyniasdešimt penkis eurus).

     • KodĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖĖl seimo narį slegia tik 14 % mokesčių našta, kai eiliniam mirtingam atskaičiuoja 33,8 % ????????????????????????

     • baik skaičiuoti, patariu širdingai

     • vieni tėvynę myli žodžiais, kiti – darbais, treti – mokesčiais

     • ir aš norėčiau ten kur žodžiais

  • Kupčinsko auksinis tualetas uzkliuvo tik žiniaskaidai ????

  • jeigu Račkauską BNS pamini po Malinausko, tai gal duoda užuominą, kad Panevėžys turi šansą tapti tokiu saldainiuku kaip kad Druskininkai?

   • nu reikia purvo turėti,daug purvo:)

 • Pasigedau nors vieno „neskaidraus“ konservatorių kandidato. Jie visi tokie krikštoliniai,kad žmonės net „nepastebi“ jų.

  • Atsakyti
  • O prie ko čia konservai ? Jų Statkevičių vis dar tampo po teismus. O šitam tai aplinka kalta ne jis pats. Kuprotas pensininkas su kasyte. Baisu žiūrėti

  • Kur pažvelgsi, tai visur Indianos plakatai. Gal žmogus nesupranta, kad rinkimai konservatoriams jau pasibaigė?

  • UŽTAT Ir aukščiausią lygį pasiekė konservatoriai lyginant Lietuvos mąstu,ar ne taip ?

   • Atsakyti
 • Zmones nepatenkinti, kai teisesauga neatlieko savo darbo, bet taip pat nepatenkinti, kai jie ji atlieka. Cia problema tuose mazuose krastuose, kai zmones nepazista savo politiku ir yra labai prisirisia pie tu kuriuos pazista. Galiu galva duot nukisrt, kad dauguma rinkeju panavezyje, be Rackausko ir Urbsio nelabai zinojo uz ka balsuot. Bet problema yra, kad zmones labai nepasitiki teisesauga, cia jau valdzios zmonem reiktu susiimti, gerinant teisesaugos ivaizdi.

  • Nereikia būti Urbšio pasekėju ir viską supaprastinti bei suabsoliutinti. Kai kur teisėsauga pasitikėti galima. Tik ne Panevėžio STT, nes ten dirbančių žmonių negalėčiau pavadinti nei kompetentingais, nei atsakingais. Gal Urbšio genai ten pasėti, gal šiaip specialistų trūkumas. Subliukš tie kaltinimai Račkauskui, pamatysi. O palyginimas su Druskininkų meru yra nei vietoje, nei teisingas.

   • Atsakyti
 • Tai labai saunu! Kai visus itartinus ir itariamuosius pabaigs rinkti,gales Druskininkuose gera baliu pasidaryti,bus smagu pabendrauti su bendraminciais :)))

  • Atsakyti
 • Jūs rinkėjai nerealus:) tik išrinksit jauną merą ir pyst vėl nebeturit,bo suspenduotas.ir vėl slampinės kaip vilkas pakampėm,o vadovaus koks bebras usuotas:(

 • pasibaigs rinkimai ir jailaimes, o as labai tikiuosi , kad laimes rackauskas, tai tas taip vadinamas itarimas ir ikiteisminis tyrimas labai tyliai padarys pssssss, na labai aiskiai matosi, kad kai kam reikejo patraukti i sona mera, kuris panevezi pradejo judinti i prieki po 15 metu sastingio, o stt panasu kad atliko uzsakomaji politini sou, jau 9 menesiai o iatrimu nera, tyrrimas atseit vyksta, na jai butu uz ka sodinti ,jau butu meras ir pasodintas o dabar tik eilinis muilo burbulas ir bandymas nustumti i sona normaliai dirbanti mera,

  • burbulai ir yra burbulai nes sprogsta

  • Aiškiai matosi kad šitas rinkėjas neturi absoliučiai jokio supratimo už ką balsuoti ir balsuoja neįsitikinę jo kaltę. PASAKYSIU VIENĄ , SENOVINĮ TEIGINĮ, KAD BE UGNIES NĖRA IR DŪMŲ . ŽMONĖS GREIT PAMIRŠTA KAS IR KAIP BUVO ?

   • Atsakyti
   • Apie ugnį ir dūmus yra tokia patarlė. Tik joje nenumatytas padegėjas. Mūsų situacijoje jis yra Be to, ko pasirašinėjat už „Panevėžio žmones“? Yra dar ne visai išgyvendinta praktika – kalbėti „už visą liaudį“…

    • Atsakyti
 • Tik taip panevežiečiai ir gali, gėda prieš visą Lietuvą, nes pasirodo čia vien besmegeniai, pusgalviai, neturintys jokio supratimo, svarbu, kad Račkauskas kažkam ranką paspaudė, meiliai į akis pasižiūrėjo ir susileido žmogeliai, ką padarysi..

 • Bunda po sąstingio :). Tai visi oponentai ir kalbėjo, kad privalėjo busti greičiau ir svarbiausia skaidriau. Šitokie pinigai miestui tekę, tai kaip galima „neatsinaujinti“. Šlykštu kai balsuoja už nusikaltimais įtariamą politiką, nors daug kas sako, kad politikai vagys be menkiausių įrodymų, o čia jau neužtenka mat. Kiaulės akių vargšelis. Arba vagis įstatyme…

 • gerbiamas bendravardi,turetume zinoti viena pagrindine tiesa, ZMOGUS NEKALTAS ,KOL TEISMAS NEIRODO JO KALTES, ne stt itarimai,ne prokuroru interviu, ne kai kuriu komentatoriu emociju liejimas komentaruose, kaltuma apsprendzia tik teismas

  • Taigi apie tai ir kalba, gerbiamasis. Toks politikas privalo atsistatydinti išsispręsti teisme. Kad kaltas nėra įrodyta, lygiai taip pat neįrodyta, kad nekaltas. Dabar ir miestas ir miestiečiai ir kolegos ir oponentai ir kiti garbūs žmonės priversti dėl šio pono ambicijų gyventi kažkokioje dėmėje. O jei vistik kaltas, kas tada? Todėl politikai ir privalo dėmes nusiplauti, o ne toliau daugiamilijoninius projektus valdyti.

   • zmogus ,siuo atveju meras,nieko neprivalo irodineti, ta privalo padaryti tam skirtos institucijos, jos uz ta darba gauna atlyginima, nes pagal jusu supratima iseitu taip, pvz, anonimiskai apkaltinu bet koki politika ,kad jis sakykim itariamas pedofilija, tai anot jusu politikas pats atsistatydina ir kazka kazkam irodineja teisme, galu gale pasiskaitykit baudziamaji kodeksa ir savoka nekaltumo preziumcija

    • Atsakyti
 • Apie ugnį ir dūmus yra tokia patarlė. Tik joje nenumatytas padegėjas. Mūsų situacijoje jis yra Be to, ko pasirašinėjat už „Panevėžio žmones“? Yra dar ne visai išgyvendinta praktika – kalbėti „už visą liaudį“…

  • Atsakyti
 • Jei Račkauskas, kaip teigiama, susitepęs tuo, kad privertė administracijos bobelę dirbti savo darbą, tai visų teisuolių teisuolis Urbšys yra susitepęs dešimčių teismo išteisintų žmonių gyvenimais. Demokratija neturi prasmės, jei ji praranda žmoniškumą.

 • V.Gailius išrinktas vienbalsiai,buvęs STT darbuotojas,nes žmonėms pasakė, aš nevogsiu ir pažadu kitiems neleisiu.Visa teorija.,žmonės patikėjo.Jis žino ką ir kaip ieškoti ir rasti. Nesunkiai išmastau, kad Panevėžys turi savo Gailių t.y. Urbšį,jis laikys kryptį, o pavaduotoja I.Grigienė vaikščios po renginius, pakels vėliavą kada reikės, gers darželiuoe kavą su vaikais ir bus liuks.Pas mus viskas gerai,o svarbiausiai turėt savo puslapį spaudoje ir nors kartą savaitėje kiekvieną piršto posukį aprašyti, prinešti iki miestelėno.Balsuokit tik už Urbšį neprašausit.

  • Mano kandidatas neišėjo į antrą turą, bet tikrai nueisiu, kad prieš Urbšį pabalsuot. Eina sau tokį merą turėt… Arba iškart Panevėžį grotom apsitveriam? Vis tiek bet kuris nesutikęs su pono nuomone bus mažų mažiausiai neskaidrus

  • ivardykite prasau seimuno povilo urbsio darbo seime 6 metu rezultatus, ka gero nuveike rinkejui, miestui Lietuvai, tik prasom faktus o ne literaturine beletristika kaip jis uz teisybe kovojo, laukiu ir aciu

   • Atsakyti
 • Balsuosiu uz Rackauska! Bet tikrai ne uz Urbši.

 • Balsuosiu uz Rackauska! Bet tikrai ne uz Urbši..

 • kas bus jei račkų pasodins , o tas glušas bus meru?

 • Kas gali isaiskinti?
  Rackauskas nusalintas nuo mero pareigu.
  -Perdaug prisidirbes!
  Bet ji vel renka.
  Tai kaip jis gales atlikti mero pareigas, jei tebera nusalintas nuo pareigu?

  • Taip, kaip gali visi tokioj situacijoj buvę ir galėję. Ar Panevėžys atskira respublika ir čia niekam neįdomu teismų nuomonė? Beje, absoliuti dauguma kaltintų merų buvo išteisinti. Nereikia pasiduot konservų ir matelio skleidžiamai panikai – turėtų būti aišku į kieno dūdą jie pučia 😉

 • Jums parodys gerbiamieji, kovo 17 d kas yra kas. Povilas laimės, jei ne, tai taryboje visvien bus ! Ir pamatysit, kas yra kas

Rodyti visus komentarus (53)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų