„Sekundės“ nuotr.

Į teatrus renkasi kaukėta publika

Į teatrus renkasi kaukėta publika

Istorija pasakoja, kad su antikos laikais siejamoje teatrų gyvavimo pradžioje artistai vaidindavo tik su kaukėmis. Dabar, prabėgus tūkstantmečiams, gyvenimas pasisuko taip, kad į spektaklius ir koncertus su kaukėmis renkasi nebe menininkai, o žiūrovai.

Prieš spektaklius paleidžiami įrašai primygtinai primena, kad kaukių nevalia nusiimti, o taisyklę sulaužęs teatro lankytojas sulaukia prisistatančių tvarkdarių. Ir bilieto į renginį nebeužtenka – į jį patekti reikalingas dar ir galimybių pasas.

„Žinia, pandemija išgąsdino ir mus, kuriančius žmones, ir mūsų kūrybos vartotojus. Juoba kad nežinoma, kokį dar, susijusį su pandemine situacija, trečiadienio nutarimą priims Vyriausybė. Pastebėjome, kad teatras sulaukia ir kiek mažiau žiūrovų, o ir bilietai į spektaklius dažnai perkami spektaklio rodymo dieną“, – neslėpė Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Antanas Venckus.

Jis atkreipęs dėmesį, kad teatrą lankanti publika atjaunėjo.

„Tas visai suprantama. Visais laikais vyresnieji ir atsargesni, ir, sakyčiau, atsakingesni“, – svarsto A. Venckus.

Anot jo, dabartiniu metu teatre vykstantys ne vien spektakliai, bet ir kitos kūrybinės teatro akcijos sutraukia nemažai žmonių. Vis dėlto jų vis tiek mažiau nei iki pandemijos.

Kaip visur, taip ir šiame teatre, anot vadovo, laikomasi reikalavimų ateinant parodyti galimybių pasą, teatro pastate privaloma dėvėti kaukes.

„Dėl galimybių paso turėjome problemų tik per Mokytojų dieną. Dideliam mano nustebimui jo neatsinešė keli pedagogai. Jie ir nebuvo įleisti į šventę“, – pasakojo A. Venckus.

Visą straipsnį skaitykite spalio 27 dienos „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų