I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Teatro vairas – Šiaulių legionieriui?

Teatro vairas – Šiaulių legionieriui?

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre – absurdo spektaklis „Naujas vadovas“.

Keletą dienų vietoje trepsėjusi Kultūros ministerija sugebėjo paskirti tik laikinai laikinojo direktoriaus pareigas einantį vadovą. Juo tapo teatro Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Vaida Gedzevičiūtė. Tikras laikinasis vadovas, dirbsiantis tol, kol konkurse bus išrinktas nuolatinis direktorius, žadamas per artimiausią savaitę. Manoma, kad šios pareigos pasiūlytos buvusiam Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovui.

Jei reikia, tai reikia

„Taip, dabar esu l. e. p., l. e. p. direktorė – sutikau laikinai vykdyti laikinojo teatro vadovo pareigas“, – Kultūros ministerijos sprendimą „Sekundei“ pakomentavo V. Gedzevičiūtė.

Vadovavimo patirties turinti moteris ministerijos pasiūlymo į rankas laikinai paimti kultūros įstaigos vairą sulaukė tik ketvirtadienį. Atsakomybė, pasak pašnekovės, dėl tokio sprendimo iš tiesų didelė ir bauginanti, bet kai reikia, tai reikia. Toliau tęstis tokia nežinia ir suirutė, V. Gedzevičiūtės nuomone, negali.

„Vyksta darbai, teatras turi funkcionuoti toliau, tikimės, viskas greit susitvarkys“, – teigė laikinojo direktoriaus funkcijas nuo lapkričio 8-osios atliekanti vadovė.

Kiek ji eis šias laikinas pareigas, kol kas nežino. Su ministerija derintas tikslus pareigų laikas liko neapibrėžtas.

„Gal kitą savaitę jau turėsime tikrą laikinąjį direktorių. Kiek žinau, užsitęsė jo skyrimo procedūros“, – sakė V. Gedzevičiūtė.

Kolegų palaikymą turinti pašnekovė tvirtino nežadanti dalyvauti ir konkurse į nuolatinio teatro vadovo vietą. Šioms pareigoms esą reikia tvirto stuburo, o ji patenkinta ir savo tiesioginiu darbu.

„Man pasirodė per maža siūloma 1 200 eurų į rankas vadovo alga. Tris mėnesius neapsimoka už tokius pinigus ten dirbti – sveikata brangesnė.“

D. Petrakovas

Užsitęsė procedūros

Kokios kandidatūros svarstomos dėl J. Miltinio dramos teatro laikinojo direktoriaus, V. Gedzevičiūtė pasakyti negalėjo. Tokie sprendimai su kultūros įstaiga Panevėžyje nederinami.

Kultūros ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyrius informavo, kad atsistatydinus J. Miltinio dramos teatro direktoriui Leonui Blėdžiui, tol, kol bus paskirtas laikinasis direktorius, teatrui vadovauja jo Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė. Laikinojo vadovo paskyrimo klausimas esą įstrigo biurokratiniuose tinkluose.

„Šiuo metu atliekamos teisės aktų numatytos procedūros, susijusios ir su kitų institucijų vykdomomis funkcijomis, todėl tai užsitęsė“, – aiškino ministerijos atstovė, bet kandidato į laikinojo direktoriaus vietą neatskleidė.

Vadovo dairomasi toliau

Jau žinoma, kad vadovauti Panevėžio teatrui buvo siūlyta ir buvusiam jo direktoriaus pavaduotojui Donatui Petrakovui, kuris ankstesnes pareigas savo noru paliko spalio 1-ąją.

Tačiau šio kandidato netenkino naujas laikinas darbas.

„Man pasirodė per maža siūloma 1 200 eurų į rankas vadovo alga. Tris mėnesius neapsimoka už tokius pinigus ten dirbti – sveikata brangesnė“, – teigė D. Petrakovas.

Iki šiol jis į darbą Panevėžio teatre žiūri kaip į mūšio lauką, todėl tvirtino ir išėjęs, nes pavargo kovoti, norėjo tik dirbti.

Atsisakęs laikinai grįžti į teatrą, D. Petrakovas praskleidė paslapties širmą, už kurios gali būti slepiamas naujas laikinasis J. Miltinio dramos teatro vadovas. Šios pareigos, D. Petrakovo žiniomis, siūlomos buvusiam Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovui Antanui Venckui.

Pastarasis patikino neturintis teisės ir negalintis komentuoti nieko apie Panevėžio teatro laikinojo direktoriaus skyrimą – tai aukštesnių institucijų klausimas.

Konkursas į nebe laikinojo, o nuolatinio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo vietą turėtų būti paskelbtas per 15 dienų.

Komentarai

 • atsiraitokite gi rankoves ir pirmyn normalių įstatymų kurti kad nebūt l.e.p. l.e.p.

  • Atsakyti
  • lepas kvadratu

   • iki lep-lep per šlep-tep

    • Atsakyti
 • Nejaugi nebėra jaunesnių?

 • Tai kad ką tik išėjo jaunesnis. Dar vienas niekaip neišsikrausto…

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų