Tautiečiai nenustygsta karantine

Tautiečiai nenustygsta karantine

Lietuvos policija šeštadienį gavo 291 pranešimą dėl karantino ir saviizoliacijos pažeidimų.

Sekmadienio rytą Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, jog pareigūnai sulaukia dviejų kategorijų informacijos – arba dėl karantino sąlygų pažeidimo, arba saviizoliacijos nesilaikymo.

„Tiesiog arba pamato kažkur žmones grupėmis vaikščiojančius, arba praneša, kad žino, jog žmogus grįžo iš užsienio, bet nesilaiko saviizoliacijos“, – sakė R. Matonis.

Pasak policijos atstovo, žmonės taip pat praneša ir apie įmones, kurios pažeidžia karantino tvarką.

Iš viso per šią savaitę sulaukta beveik 1 800 pranešimų dėl karantino ir saviizoliacijos pažeidimų. Sekmadienį jų buvo 50, pirmadienį – 135, antradienį – 255, trečiadienį – 350, ketvirtadienį – 395, o penktadienį – 302.

Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad lauke žmonės turėtų nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

Dėl izoliacijos ar karantino taisyklių pažeidimų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gali skirti pažeidėjams administracines nuobaudas, taip pat, pasitelkus policiją, pradėti baudžiamąjį procesą.

Izoliaciją pažeidžiantiems asmenims gali būti taikoma ir priverstinė izoliacija arba hospitalizacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Nenustygsta.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų