P. Židonio nuotr.

Tas pats vardas – daugiau nei 800 gatvių Lietuvoje

Tas pats vardas – daugiau nei 800 gatvių Lietuvoje

Visoje Lietuvoje yra per 14 tūkst. skirtingų gatvių pavadinimų. Daugiau kaip du trečdaliai šių pavadinimų yra unikalūs ir sutinkami tik vienoje konkrečioje vietoje.

Tačiau yra ir tokių gatvių, kurių pavadinimai kartojasi kelias dešimtis ar net šimtus kartų. Dažniausiai šie pavadinimai byloja apie netoliese esančius gamtos objektus – pavyzdžiui, tyvuliuojančius ežerus, vingiuojančias upes, ošiančius miškus ar net vienos konkrečios rūšies medžius, pastebi Adresų registro duomenis analizuojantis Registrų centras.

Istoriškai gatvės, keliai ar takeliai apjungė gyvenvietes, palengvino susisiekimą tarp nutolusių objektų. Praeityje, o kai kuriais atvejais dar ir šiandien, jos vingiuodavo per nepakartojamą šalies kraštovaizdį. O kad keliautojams būtų lengviau orientuotis, jų pavadinimai dažnu atveju būdavo susiejami su konkrečiu objektu, pavyzdžiui, kalnu, mišku, ežeru ar dvaru.

Kad tradicija suteikti gatvėms gamtos objektų pavadinimus buvo gaji ir paliko ryškų pėdsaką šių dienų Adresų registre, byloja ir tai, kad populiariausių šalies gatvių pavadinimų viršūnėje puikuojasi medžiai.

Štai daugiausiai Lietuvoje yra Liepų gatvių, jų įvairiuose šalies miestuose, miesteliuose ir kaimo gyvenvietėse viso galima surasti daugiau kaip 850. Miškai yra vienas didžiausių mūsų turtų, tad nenuostabu, kad miško pavadinimas suteiktas beveik 700 šalyje esančių gatvių.

Toliau pagal populiarumą rikiuojasi Beržų, Sodų ir Pievų gatvės. O štai šeštoje vietoje pagal populiarumą yra po visą Lietuvą išsibarsčiusios Mokyklos gatvės. Pirmajame populiariausių gatvių dešimtuke taip pat galima rasti Alyvų, Parko, Pušyno ir Ežero gatves. Šalyje taip pat gausus Gėlių, Lauko, Ąžuolų, Dvaro, Kaštonų, Klevų, Kalno, Aušros, Tvenkinio, Saulės ar Draugystės gatvių skaičius.

Be abejo, Lietuvoje taip pat galima rasti begalę unikalių gatvių pavadinimų, kurie galbūt byloja toje vietovėje gyvenusią istorinę asmenybę ar unikalią istoriją. Greičiausiai jau tik patys ten gyvenantys asmenys ar istorikai galėtų paaiškinti, kodėl gatvėms suteikti Mangų, Peleko, Sliekų ar Lašinių pavadinimai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų