Tarptautinis „Šokio virusas 2020“ kultūrai atvėrė sienas

Tarptautinis „Šokio virusas 2020“ kultūrai atvėrė sienas

Karantinas buvo netikėtas visiems. Jis tapo beprecedenčiu atveju, nes palietė visą pasaulį ir uždarė sienas. Pasaulis staiga tapo labai mažas. Išmokti gyventi, išmokti dirbti, išmokti būti užsidarius. Vienišumas ir nežinomybė – daugeliui tokie jausmai tapo kasdienybe.

Kultūros darbuotojai per vieną dieną tapo paskutinėje svarbiausių poreikių vietoje. Bet taip buvo tik kelias pirmas dienas. Supratome, kad būtent mūsų kūryba, pokalbiai, dainos, filmai praskaidrina dieną. Ir kokia laimė, kad šis virusas mus ištiko dabar, interneto amžiuje.

Skubiai mokėmės naujo amato, filmų kūrimo. Siuntinėjom vieni kitiems medžiagą, planavome kitokį gyvenimą. Ir tada Ramygalos kultūros centro darbuotojams gimė mintis, kad galima padaryti virtualų šokių konkursą. Pirma mintis buvo – tik tarp savų. O paskui atėjo suvokimas, virusas mus ne tik uždarė, jis ir atvėrė sienas. Bet kas iš, bet kurios pasaulio vietos gali dalintis savo kūryba. Tai kodėl nepadaryti konkurso tarptautinio. Laiko turėjome mažai, patirties jokios, bet didelis noras ir Panevėžio rajono savivaldybės pagalba padėjo tai įveikti.

Konkurso sąlygose buvo prašoma pagal mūsų pateiktą muziką su apsaugine veido kauke nufilmuoti šokį ir užfiksuoti stop kadrą. Tikėjomės daugiau dalyvių? Tikrai taip. Bet juk tai pirmas kartas! Iš susidomėjusių festivaliu šalių, medžiagą atsiuntė tik rumunai ir lietuviai. Rumunija – jūsų šalis leidžia mums sakyti – tarptautinis šokių konkursas festivalis „Šokio virusas 2020“ pavyko!

Esam labai dėkingi Rumunijos Maramurešo apskrities Nacionalinio folkloro ansamblio „Transilvania“ šokėjams ir jų vadovei Iulianai Mariai, taip gausiai, įdomiai ir energingai sudalyvavusiems festivalyje–konkurse. Šokiai pagal šiuolaikinę muziką įpinant folkloro elementus buvo netikėta staigmena ir labai skyrėsi nuo kitų pasirodymų. Dėl žiūrovų dėmesio vyko nepaprastai energinga kova. Jei pirmomis dienomis varžėsi Ardelean Andreea Laura iš Rumunijos ir Viktorija Riselytė iš Kėdainių rajono, Ramygalos kultūros centro šokių grupės „Ugnisׅ“ dalyvė, tai vėliau jau kova vyko tarp Mihalca Liviu ir merginų Tibil Petruta ir Raluca Vasoc.

2000 patiktukų konkurso finalinės dienos paskutinėmis minutėmis surinkusios merginos tapo nugalėtojomis.

Pirmąją vietą komisija vienbalsiai skyrė Aistei Puriuškytei, Naujamiesčio kultūros centro–dailės galerijos šokių grupės „Don’t stop“ šokėjai. Išieškoti judesiai, puikiai ištreniruotas kūnas, pasirinkta vieta, tobulas atlikimas. Zarasų šiuolaikinio šokio grupė „Mėta“ šokiu perteikė visą istoriją ir perspėjimą kur galime atsidurti nesaugodami planetos. Bet su viltimi. Mūsų šokėja, Viktorija nustebino. Jei nebūtumėm matę el. pašto, būtume galvoję, kad šokėja iš kokios Sacharos dykumos.

Nuostabi šokio kova vyko rumunų Duli Babici Teodor Alexandru ir Lupan Alexandru pasirodyme, o Ardelean Andreea Laura sužavėjo elegancija ir energija.

I-ąją vietą laimėjo Aistė Puriuškytė, Naujamiestis, Lietuva.

II vietų laimėtojai:

Zarasų kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė „Mėta“, vadovė Skaidrė Vanagaitė (Lietuva);

Maramurešo apskrities šokėjų Duli Babici Teodor Alexandru ir Lupan Alexandru (Rumunija) duetas.

III vietų laimėtojai:

Ardelean Andreea Laura, Rumunija;

Viktorija Riselytė, Lietuva;

vaikinų Mihalca Liviu, Agoșton Cătălin, Avram Anghel, Conț Gabriel, Vndlinger Alex grupė, Rumunija.

Nors laimėtojais tapome visi.

Tikrai tikimės, kad visi susitiksime gyvai. Čia buvo tik repeticija. Jau planuojame projektus ir festivalį kitiems metams ir siunčiame žinutę dalyviams – ačiū. jūs pirmieji ir visų jūsų lauksime svečiuose. Dovanas ir diplomus išsiųsime kartu su mūsų meile ir viltimi.

Ir nuoširdžiausias ačiū Panevėžio rajono savivaldybei ir ypatingai darbuotojoms Miglei Bražėnienei ir Ramunei Buterlevičienei už operatyvią pagalbą organizuojant šokių festivalį konkursą „Šokio virusas 2020“.

Na, o tie, kurie dar nematėte, galite festivalio akimirkas pažiūrėti socialinio tinkle Facebook paskyroje Ramygalos kultūra.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų