Demaskuotas tarptautinis narkotikų platintojų tinklas

Demaskuotas tarptautinis narkotikų platintojų tinklas

Atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, Kauno teisėsaugos pareigūnai sulaikė 15 įtariamųjų, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas.

Nustatyta, kad narkotikai gabenti iš Graikijos, o jauniausiam įtariamajam – vos 16 metų.

„Nuo gegužės mėnesio pradėti tyrimai dėl skirtingų asmenų daromų nusikalstamų veikų – atsisiuntimo ir galimai prekybos sintetiniais narkotikais“, – penktadienį Kauno apygardos prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė Kauno VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos viršininkas Aleksej Gubenko.

„Buvo nustatyti 15 asmenų – jauniausio amžiaus yra 16 metų, kuris galimai prekiavo su bendraamžiais“, – teigė jis.

Prokuratūros duomenimis, pareigūnai atliko per 20 kratų, kurių metu buvo rasta ir paimta didelis narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekis, rasta ir auginamų kanapių. Taip pat buvo rasta apie 20 tūkst. eurų ir kriptovaliutos. Įtariamieji sulaikyti įvairiuose Lietuvos miestuose – Kaune, Vilniuje, Elektrėnuose, Pasvalyje, Ukmergėje bei kituose.

„Vien Lietuvoje ikiteisminių tyrimų metu buvo sulaikyta 15 įtariamųjų, atlikta virš 20 kratų, kurių metu rasta ir paimta narkotinių ir psichotropinių medžiagų tiek, kad iš jų buvo galima pagaminti 10 tūkst. dozių“, – aiškino Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Tomas Staniulis.

„Šie ikiteisminiai tyrimai išsiskiria tuo, kad tiek bendravimas, tiek sandoriai, tiek atsiskaitymai vyko tik internetinėje erdvėje, kurią nuolat stebi policijos pareigūnai“, – aiškino jis.

Kauno pareigūnų tyrimas išsivystė į išsivystė į tarptautinę teisėsaugos operaciją, kurios metu Graikijoje atrasta nelegali narkotikų laboratorija ir sulaikyti 5 įtariamieji.

„Pagal mūsų pateiktą informaciją Graikijoje buvo išaiškinta narkotikų laboratorija, sulaikyti 5 įtariamieji, kurie narkotines medžiagas tiekė ne tik į kitas Europos valstybes, bet ir į Jungtines Amerikos Valstijas, Australiją“, – aiškino prokuroras.

„Graikijoje įtariamiesiems gresia bausmė iki gyvos galvos. Lietuvoje už šias nusikalstamas veikas bausmė – iki 15 metų“, – pridūrė jis.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų