Iš Jungtinės Karalystės paskraidintas karinės prievolės vengęs panevėžietis

Iš Jungtinės Karalystės paskraidintas karinės prievolės vengęs panevėžietis

Iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą už įstatymų pažeidimus antradienį buvo parskraidinti 22 lietuviai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Anot pasieniečių, 20-51 metų amžiaus lietuviai specialiu reisu iš Londono į Vilnių buvo parskraidinti apie vidurdienį, juos lydėjo 70 JK policijos pareigūnų.

Nusileidus lėktuvui, Didžiosios Britanijos pareigūnai perdavė asmenis Lietuvos pasieniečiams, kurie juos savo transportu nusivežė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą.

Tikrinant lietuvių dokumentus paaiškėjo, kad trijų iš jų ieško ir Lietuvos policija – 38-erių sostinės gyventojo teisėsauga ieško dėl nusikaltimo padarymo jau beveik dvejus metus, o 20 ir 22 metų kaunietis ir panevėžietis beveik metus ieškomi dėl vengimo atlikti privalomąją karinę tarnybą.

Vilnietis po apklausos buvo perduotas policijos konvojui, o karo prievolės vengusiems vaikinams įteikti šaukimai atvykti į Karo prievolės ir komplektavimo tarnybą.

Likę parskraidintieji po apklausų buvo paleisti, laikydamiesi reikalavimų, jie turės nustatytą laiko tarpą saviizoliuotis. Su tuo susijusias patikras oro uoste atliko čia dirbantys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

VSAT teigimu, visiems įstatymų pažeidėjams prieš paliekant Jungtinę Karalystę buvo atlikti COVID-19 testai – visi jie buvo neigiami.

Tarnybos duomenimis, šiemet pasieniečiai jau sulaikė 194 asmenis, kurių ieškojo Lietuvos ar užsienio teisėsaugos institucijos.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų