Asta Radvenskienė. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Tarp Knygos meno konkurso nugalėtojų – panevėžietė

Tarp Knygos meno konkurso nugalėtojų – panevėžietė

Jau šį ketvirtadienį atidaromoje Vilniaus knygų mugėje vyksiančiuose Knygos meno konkurso apdovanojimuose bus įvertinta panevėžietė Asta Radvenskienė.

Grožinės literatūros ir eseistikos leidinių grupėje panevėžietė diplomu įvertinta už knygą lyg informacijos laikmeną, laiko žingsnius originaliai ir autentiškai sujungusią popieriuje leidinyje „Elena Mezginaitė: žmonės man – viskas… Pokalbiai“ (sudarytojos Sandra Voveriūnienė, Gitana Navagruckienė; išleido Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka).

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos nuotr.

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos nuotr.

Šiam konkursui net šešiasdešimt skirtingų leidėjų pateikė 126 leidinius, iš kurių premijomis ir diplomais bus pagerbta 21 knyga.

Konkursas vyksta jau trisdešimtąjį kartą: kokybiškiausiai apipavidalinti, tipografiškai vertingiausi ir profesionaliai iliustruoti išskirtinės estetikos leidiniai pirmą kartą apdovanoti 1993-aisiais. Tąkart Pirmoji premija (dabar vadinama Pagrindine metų premija) atiteko Romui Orantui (1949–2012) už žydų pasakų ir legendų knygą „Saliamono žiedas“, kurią išleido YAD, spausdino „Spindulys“.

Kultūros ministerija konkursą organizuoja ir kuruoja nuo 1996 m.

Šiam konkursui pateiktų leidinių vertinimą atliko Knygos meno konkurso ekspertų praktikų grupė – Jokūbas Jacovskis, Kamilė Kalibataitė (pirmininkė), Giedrė Lisauskaitė-Jonušienė, Vilija Liutkevičienė, Elona Marija Ložytė ir ekspertų komisija – doc. Matas Jonas Dūda, prof. Kęstutis Grigaliūnas, lekt. Elena Grudzinskaitė (pirmininkė), Lina Itagaki, Elona Marija Ložytė. Abi komisijos sudarytos dvejiems metams kultūros ministro įsakymu.

Trisdešimtojo Knygos meno konkurso pagrindinė metų premija paskirta Ingai Navickaitei-Drąsutei už temos ir jos pateikimo kontrastingumą – įvairius ir preciziškai apgalvotus konstrukcijos ir struktūros sprendimus, už knygą kaip statinį – istorijos atspindį leidinyje „(1944–1991). Former NKVD – MVD – MGB – KGB Buildings / Buvę NKVD – MVD – MGB – KGB pastatai“.

„Struktūriška ir inovatyvi; metaforiška, elementiška. Netradicinis istorinių tyrinėjimų ir skaitytojo dialogas sukurtas pasirenkant tokias pat medžiagas – beveik nepermatomą popierių, miško samanų žalią viršelį, knygą konstruojant lyg statinį: iš aũkštų, sienų, perėjimų iš vieno sluoksnio į kitą“, – Pagrindine metų premija įvertiną knygą apibūdino konkurso ekspertų praktikų grupės narė Vilija Liutkevičienė.

„Prieš metus Pagrindinė metų premija paskirta už knygą „Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine“ (knygos dailininkė Agnė Dautartaitė-Krutulė, išleido Vilniaus universiteto leidykla, spausdino „Standartų spaustuvė“). Šių metų knyga-laureatė – ne ką lengvesnio turinio, gal tuo ir patraukusi abiejų komisijų dėmesį – kaip stulbinamas pavyzdys, kaip įmanoma sudėtingai istorinei medžiagai parinkti neslegiančią, šviesią, beveik žaismingą formą, kuri, kontrastuodama su slogiu turiniu, nė kiek jam neprieštarauja“, – sakė konkursą kuruojanti Kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės patarėja Rūta Lazauskaitė.

Komentarai

  • Puiki žinia: tarpo geriausių knygos dizainerių ir panevėžietė/

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų