„Metų prokuroro“ rinkimuose antrąją vietą pelniusio panevėžiečio Aurelijaus Navicko (kairėje) specializacija – ikiteisminiai tyrimai, susiję su prekyba žmonėmis, jų išnaudojimu priverstiniam darbui ar paslaugoms, įtraukimu į prostituciją.

Tarp geriausiųjų šalies prokurorų – panevėžietis

Tarp geriausiųjų šalies prokurorų – panevėžietis

Jau penktą kartą prokuratūros bendruomenė, puoselėdama tradiciją įvertinti ir padėkoti kolegoms už nuoširdų darbą, organizavo konkursą „Metų prokuroras“.

„Metų prokuroru“ šiais metais tapo Zdzislav Tuliševski, Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, antrąją vietą laimėjo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas, trečiąją – Vytautas Gataveckas, Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Konkurso nugalėtoju Zdzislav Tuliševski išrinko ne tik konkurso komisija, bet ir visa prokuratūros bendruomenė, už kandidatus „Metų prokuroro“ titului balsavusi prokuratūros intranetinėje svetainėje.

„Tai, kad sutapo ir konkurso komisijos, ir prokuratūros bendruomenės nuomonė, liudija, kad Zdzislav Tuliševski, vadovaujantis didelės apimties, sudėtingiems ikiteisminiams tyrimams, tikrai nusipelnė Metų prokuroro titulo“, – sveikindamas nugalėtoją sakė konkurso sumanytojas ir komisijos pirmininkas Saulius Galminas, Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras. Šiai jo minčiai audringais plojimais pritarė minėjime dalyvavusi prokuratūros bendruomenė.

Z. Tuliševski „Metų prokuroro“ rinkimuose laimi jau antrą kartą. 2014 m. šiame konkurse jis užėmė II-ąją vietą.

Šiais metais Metų prokurorai apdovanoti specialiai šiai progai sukurtais „Metų prokuroro“ ženkleliais.

Panevėžiečio rankose – rezonansinės bylos

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Aurelijaus Navicko specializacija – ikiteisminiai tyrimai, susiję su prekyba žmonėmis, jų išnaudojimu priverstiniam darbui ar paslaugoms, įtraukimu į prostituciją. Tai ypatingo kruopštumo ir atidumo, aktyvaus bendradarbiavimo su užsienio teisėsaugos pareigūnais reikalaujantys tyrimai.

Prokuroras vadovavo ikiteisminiam tyrimui, kuriame trys asmenys kaltinti organizuotoje grupėje platinę narkotines medžiagas Vokietijoje, į šiuos nusikaltimus įtraukdami Lietuvos piliečius. Nyderlandų Karalystėje kaltinamieji Lietuvos piliečius įtraukė į prostitucijos tinklą. Bendradarbiaujant su Vokietijos pareigūnais, buvo atskleisti daugiau nei 10 metų vykdyti grupuotės nusikaltimai. Šiuo metu 40 tomų sudaranti byla nagrinėjama Panevėžio apygardos teisme.

A. Navickas valstybinį kaltinimą palaikė ir didelį rezonansą visuomenėje sukėlusioje byloje, kur dvi moterys kaltintos neteisėtu vertimusi finansine ir profesine veikla. Jos padėdavo moterims gimdyti namuose ir išduodavo joms atitinkamus dokumentus, tam neturėdamos teisės ir už tai imdamos piniginį atlygį. Vieną iš kaltinamųjų teismui išteisinus, po prokuroro apeliacinio skundo abi moterys yra pripažintos kaltomis ir nuteistos.

Palaikė kaltinimą „Agurkinių“ byloje

Prokuroras Zdzislav Tuliševski 2017-ais ir ankstesniais metais organizavo ir vadovavo ikiteisminiams tyrimams įtariant bei kaltinant asmenis sunkių ir labai sunkių nusikaltimų padarymu veikiant nusikalstamuose susivienijimuose. Jo profesionalumas ir patirtis padėjo atskleisti ir užkardyti neteisėtą disponavimą labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais.

Prokuroras palaikė valstybinį kaltinimą didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusioje taip vadinamojoje „Agurkinių“ susivienijimo baudžiamojoje byloje. Joje 14 asmenų kaltinti ginkluotų nusikalstamų susivienijimų organizavimu, dalyvavimu jų veikloje, labai didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabanda. Susivienijimo vadovas taip pat kaltintas rengimusi nužudyti bei nužudymu. Praėjusių metų pabaigoje Klaipėdos apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo nusikalstamo susivienijimo dalyviams buvo skirtos realios laisvės atėmimo bausmės.

Prokuroras vadovauja ikiteisminiam tyrimui, kuris atliekamas dėl vienuose pataisos namuose veikusio nusikalstamo susivienijimo veiklos. Šiame tyrime įtarimai pareikšti 16 asmenų.

Vadovavo vaikų nužudymo byloms

Kauno apygardos prokuratūros prokurorui Vytautui Gataveckui dėl turimos aukštos kvalifikacijos pavedama organizuoti ir vadovauti ypatingo sudėtingumo ikiteisminiams tyrimams dėl smurtinių nusikaltimų ir nužudymų. V. Gataveckas vadovavo 2016 m. pradėtam ikiteisminiam tyrimui dėl naujagimio nužudymo Jonavoje. Negyvo naujagimio kūnas buvo rastas lovos patalynės dėžėje. Pernai naujagimio mama Kauno apygardos teisme išgirdo apkaltinamąjį nuosprendį, jai skirta laisvės atėmimo bausmė.

Prokuroras organizavo ir didžiulį rezonansą sukėlusiam ikiteisminiam tyrimui dėl Kėdainiuose mamos ir jos sugyventinio fiziškai ir psichologiškai gniuždyto bei mirtinai sumušto keturmečio. Byla šiuo metu nagrinėjama Kauno apygardos teisme.

Savo patirtimi ir žiniomis prokuroras mielai dalinasi su jaunąją karta: baudžiamojo proceso teisę jis dėsto Mykolo Romerio universiteto studentams.

Iš viso šiais metais Generalinės ir apygardų prokuratūrų vadovai „Metų prokuroro“ konkursui buvo pateikę penkiolikos prokurorų kandidatūras.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų