Tarp Auksinio scenos kryžiaus nominantų – Panevėžio aktorė

Tarp Auksinio scenos kryžiaus nominantų – Panevėžio aktorė

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre bus įteiktos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos: atminimo ženklai Auksinis scenos kryžius ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Kultūros ministerijai pateikta 80 pasiūlymų skirti Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijas. Kandidatūras vertino devynių narių komisija: teatrologė Margarita Alper, baleto kritikė Skaidrė Baranskaja, šokio kritikė Goda Dapšytė, teatrologė Lina Klusaitė, muzikos kritikė Rasa Murauskaitė, teatrologas Martynas Petrikas, scenografė Jūratė Račinskaitė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė ir aktorius Remigijus Vilkaitis.

Tarp nominantų 2019 metais sukurtų Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti – Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Agnieška Ravdo, pretenduojanti į apdovanojimą už nepagrindinį moters vaidmenį spektaklyje „Kelionė į Edeną“.

Toje pačioje kategorijoje dėl Auksinio scenos kryžiaus varžosi aktorė Aušra Pukelytė už Valerijos vaidmenį Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje „Vienos miško pasakos“ bei Dovilė Šilkaitytė už Eglės vaidmenį to paties teatro spektaklyje „Vienos miško pasakos“.

J. Miltinio dramos teatras, jo direktoriaus Antano Venckaus teigimu, apdovanojimams buvo pateikęs ir daugiau pasiūlymų, bet Kultūros ministerijos sudaryta komisija, žiūrėjusi ir vertinusi panevėžiečių spektaklius, atrinko 29-erių A. Ravdo kandidatūrą.

„Nominacija jau yra gero darbo įvertinimas. Mums tai yra labai džiugu ir svarbu, juolab kad šiais metais Panevėžys yra vienintelis iš mažųjų valstybės dramos teatrų, nominuotas Auksiniam scenos kryžiui“, – kalbėjo A. Venckus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų