Tomas Tomilinas

T. Tomilinas atsistatydino iš R. Karbauskio pavaduotojų

T. Tomilinas atsistatydino iš R. Karbauskio pavaduotojų

Dalies Panevėžio rajono ir Anykščių krašto rinkėjų į Seimą deleguotas, į konfliktą su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu įsivėlęs partietis Tomas Tomilinas šeštadienį atsistatydino iš pirmininko pavaduotojo pareigų, paraginęs siekti demokratijos partijos viduje.

„Kaip partijos valdybos narys galbūt padariau klaidų ir esu atsakingas prieš jus. Nuoširdžiai atsiprašau visų, ką vargina šitas konfliktas“, – partijos suvažiavime Naisiuose sakė T. Tomilinas.

„Priimkite, prašau, šį pareiškimą kaip mano atsistatydinimą iš valdybos. Ačiū už pasitikėjimą“, – pridūrė jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba prieš mėnesį pasiūlė T. Tomilinui pasitraukti iš šių pareigų, kai jis pateikimo stadijoje balsavo už įstatymo projektą, įteisinantį lyčiai neutralią partnerystę.

Po šio balsavimo R. Karbauskis pareiškė, jog politikas išdavė partijos vertybes.

Ragino nebijoti diskusijų

T. Tomilinas suvažiavime tvirtino tikintis, kad nuomonių įvairovė, aštri diskusija yra kelias į geresnius sprendimus. Jis taip pat tvirtino, kad R. Karbauskis tik pasinaudojo Seimo balsavimu dėl partnerystės, kad susidorotų su neįtikusiu partiečiu.

Politikas taip pat apgailestavo, kad partijos vertybių išdavimu apkaltintas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius nebuvo pakviestas į suvažiavimą, ir savo ruožtu paragino po savaitės atvykti į Demokratijos forumą Anykščiuose. Ten V. Sinkevičius skaitys pranešimą.

„Kviečiu visus, partijos nedidelio žaliojo sparno atstovus, didelės konservatyviosios stovyklos atstovus, (…) taip pat nepartinius profesionalus – kairesnius, liberalesnius“, – sakė T. Tomilinas.

„Partija jungia žmones, o ne šaškių figūras. Mus vienija bendros vertybes, bet mes turime teisę diskutuoti dėl jų įgyvendinimo būdų“, – pridūrė jis.

Politikas taip pat reiškė abejones, kiek nuoširdus yra „valstiečių“ palaikymas ekspremjerui Sauliui Skverneliui, kaltino partijos vadovybę ilgametės partietės Rimos Baškienės „spaudimu ir išstūminėjimu“, susidorojimu su buvusia sąjungininke Virginija Vingriene.

T. Tomilinas tvirtino padėjęs R. Karbauskiui, kai jis „buvo populiarus ir kada dar buvo visai niekam nežinomas“.

„XXI amžiuje mūsų partijos pirmininkas keitėsi tik vieną kartą prieš 12 metų. Tai, beje, vyko Anykščiuose, kur pernai laimėjau rinkimus“, – kalbėjo jis.

„Tada, 2009 metais, buvo didelė, didelė drama mūsų partijoje, jaunas partijos vicepirmininkas maištavo prieš solidžios, labai daug ministrų, labai daug Seimo narių turinčios partijos vadovę, Kazimirą Danutę Prunskienę. Jis buvo nušvilptas suvažiavime, jį buvo bandoma užčiaupti, kvailinti“, – tvirtino T. Tomilinas.

„Tada jis išėjo iš partijos ir buvo vadinamas kuluaruose išdaviku. Atspėkit, koks jo vardas? Kas buvo tas maištaujantis vicepirmininkas? Aš jį rėmiau. Jo vardas – Ramūnas Karbauskis. Kas nutiko vėliau, jūs puikiai žinote“, – sakė jis.

t. Tomilinas žada nesitraukti iš partijos ir toliau joje siekti demokratijos. Jo kalba suvažiavime buvo nutraukta, viršijus nustatytą kalbėjimo limitą.

„Viešumo nauda“

Dar iki T. Tomilino pareiškimo „valstiečiai“ įsivėlė į diskusiją, kaip vertinti įvykusį konfliktą.

Partijos Marijampolės skyriaus atstovas Arminas Mockevičius pareiškė, kad „kai kurie nariai vietoje partijos vertybių pradeda rinktis viešumo naudą“.

„Ginčai dėl mūsų vertybių yra galimi, tačiau ne tuo metu, kai oponentai pateikia įstatymą, kuris kardinaliai prieštarauja mūsų vertybėms“, – sakė politikas.

Pasak jo, tokie ginčai neturėtų būti vieši.

„Šeimos politikoje LVŽS yra nuosekli ir turi savo kryptį. Mes už tradicinę šeimą, o tradicines šeimas suvokiame kaip vyro ir moteris sąjungą ir nenorime keisti šios krypties“, – kalbėjo A. Mockevičius.

Vilniaus skyriaus atstovas Dominykas Tutkus pareiškė, kad „valstiečiai“ pavirto viena radikaliausių politinių jėgų.

„Su savo pareiškimas ir ypač veiksmais prieš kitokią nuomonę turinčius kolegas tuoj būsime tapatūs Gražuliui ir jo judėjimui už Lietuvą, vyrai“, – sakė jis.

LVŽS narys partiečių elgesį su T. Tomilinu pavadino „raganų medžiokle“.

„Pradedu galvoti, kas čia bus ir ar man čia vieta?“, – teigė D. Tutkus.

Seimo narys Robertas Šarknickas abejojo, kiek demokratijos tame, kai „keli savi muša beveik 5 tūkst. LVŽS narių“.

„Keli desperacijoje esantys nariai bando pakeisti LVŽS programą, kuri turi savo ideologiją“, – tikino jis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi didžiausią opozicinę frakciją Seime iš 32 narių, šeši partijos politikai dirba savivaldybių merais.

Komentarai

  • keli normalūs partiečiai nebegali kęsti subinlaižių choro ir daro treisingai- traukiasi iš to tvarto

    • deja , jei keli partiečiai nori prisitaikyti prie leftistų už papildomą eurą , tai lai palieka partiją , Yra rinkėjas , kuris renkasi valstiečius . Karbauskis ir dabar kliudo dabartiniams valdžios nevykėliams

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų