T. Jukna: vaikai negali tapti interesų įkaitais

T. Jukna: vaikai negali tapti interesų įkaitais

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna pasikvietė pokalbio planuojamų reorganizuoti Dailės ir Muzikos mokyklų, Švietimo, Vaiko teisių apsaugos, Teisės ir viešosios tvarkos skyrių vadovus. Neformaliojo švietimo įstaigos paragintos į pertvarkos peripetijas, suaugusiųjų problemas neįtraukti vaikų, nemanipuliuoti jais ir jų emocijomis.

„Mokyklų sujungimas palies tik mokyklų administracijų vadovus ir administracijos darbuotojus, kitaip tariant, tai administravimo optimizacija. Nei mokytojų, nei vaikų tai nepalies. Abi sritys – ir dailė, ir muzika – išlaikys savo autonomiškumą. Todėl dabar mokyklose keliamas chaosas, vaikų įtraukimas ir jų psichologinis traumavimas yra neleistini. Tai šiandien aiškiai buvo pasakyta mokyklų direktoriams. Tokių dalykų neleisime ir, jei situacija nesikeis, imsimės visų priemonių vaikų interesams užtikrinti“, – teigia T. Jukna.

Šią savaitę Savivaldybę užplūdo tėvų skundai. Esą vaikai gąsdinami, kad jie nebaigs mokyklos, nebegaus diplomų, nebeliks dailės mokyklos ir mokytojų, todėl paraginti rinkti protesto parašus. Tėvų teigimu, tai sukėlė įtampą ir labai sukrėtė mažuosius.

Dailės ir Muzikos mokyklų sujungimą Savivaldybės taryba svarstys vasario 24 d. Planuojama, kad abi viename pastate įsikūrusios įstaigos taps menų mokykla su dailės ir muzikos padaliniais. Mažės administracinio, ūkio personalo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų