A. Sysas (Alfa.lt nuotr.)

A. Sysas: mums reikia išsaugoti ES

A. Sysas: mums reikia išsaugoti ES

ES buvo sukurta taikos palaikymui, todėl dėl jos verta toliau kovoti, įsitikinęs „Alfa taško“ pašnekovas Algirdas Sysas.

„ES buvo sukurta kaip taikos forpostas, – trečiadienį sakė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas į Europos Parlamentą (EP). – Išlaikykime tai.“

A. Sysas pabrėžė, kad dabartinė padėtis pasaulyje nėra stabili, prasideda didelio masto prekybos karai, ir tokiomis sąlygomis europiečiai gali ką nors išlošti tik veikdami išvien. Kartu tai reiškia būtinybę derinti interesus.

„Galime mojuoti vėliava savo ir sakyti, kad norim išlaikyti kažkokią super Lietuvą, bet kaip tai padaryti, kad būtų priimtina ir kitiems kaimynams? – retoriškai klausė politikas. – Mes gi turim surasti bendras žaidimo taisykles. Taisyklės neparašytos vien Lietuvai.“

A. Sysas įžvelgia būtinybę priešintis „revanšizmui“, kuris kyla ES viduje ir grasina ją išdraskyti. „Mes tik galime nuo to pralošti“, – sakė LSDP kandidatas į EP, kritiškai atsiliepęs apie šiuo metu Parlamente dirbantį Rolandą Paksą ir pabrėžęs, kad neįsivaizduoja galimybės, kad lietuvių europarlamentarai galėtų daugiau derinti savo veiksmus.

Politikas pabrėžė, kad viena iš sričių, kur gali būti toliau gilinama ES integracija, yra judėjimas link mokesčių suvienodinimo ES. „Galbūt tam dar per anksti, bet atskirties klausimas dabar yra visoje ES“, – teigė jis.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų