Šviežias derlius jau pasiekė „Iki“ parduotuvių lentynas

Šviežias derlius jau pasiekė „Iki“ parduotuvių lentynas

Kartu su kalendoriniu pavasariu parduotuves pasiekė ir šviežias pavasarinių daržovių derlius. Po šaltos žiemos organizmui vitaminų duoti siekiantys gyventojai dairosi šviežių ridikėlių, morkų, kopūstų, salotų, o tikras pavasario hitas – švieži trumpavaisiai lietuviški agurkai. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, nors šiemet žiema buvo tikrai šalta, šviežių daržovių laukti neprireikė.

„Iki“ – didelis šviežių daržovių pasirinkimas

„Nuolat bendradarbiaujame su ūkininkais ir tiekėjais, kad savo pirkėjams šviežio derliaus daržovių galėtume pasiūlyti kiek įmanoma anksčiau. Šiais metais platų pavasarinių daržovių asortimentą siūlome jau nuo pirmosios kovo savaitės. Pastebime, kad pirkėjai jų tikrai labai pasiilgsta ir šviežias derlius kasmet sudaro didelę kasdienio pirkinių krepšelio dalį“, – sako V. Budrienė.

Paprastai pietinės šalys pirmosios sulaukia pavasario derliaus, dėl tenykščio šiltesnio klimato ir palankesnių gamtinių sąlygų daržovės ten sunoksta greičiau. Todėl tam tikrų rūšių šviežias daržoves pirkėjai gali rinktis dar prieš pasirodant jų lietuviškam derliui. Pavyzdžiui, šviežios morkos ar ridikėliai atkeliauja iš Italijos.

„Kuo įvairesnių daržovių siūlome visais metų laikais, tačiau Lietuvoje užauginto šviežio derliaus pasiūlą nulemia ir gamtos sąlygos. Todėl dalį šviežių daržovių importuojame iš pietinių šalių. Vis dėlto šiuolaikinės technologijos kai kurias daržoves leidžia jau pačioje pavasario pradžioje užauginti ir vietos ūkininkams. Tad jau pirmą kovo savaitę pirkėjams galime pasiūlyti lietuviškų agurkų, salotų ir pomidorų“, – teigia V. Budrienė.

Nutirpus sniegui ir pasirodžius pirmiesiems pavasario ženklams, šviežio derliaus paklausa išauga, o  po ilgo šaltojo laikotarpio gyventojai, pasak komunikacijos vadovės, labiausiai būna pasiilgę žalių lapinių salotų, ridikėlių ir lietuviškų trumpavaisių agurkų.

„Po šaltojo sezono gyventojai nori atgauti energiją ir valgiaraštį papildyti vitaminais, tad įvairios salotos tampa neatsiejama raciono dalimi. Žmonės renkasi ne tik lapines salotas, bet ir gardina jas šviežiais ridikėliais, morkomis, agurkais, taip pat paklausūs ir švieži kopūstai bei pomidorai“, – sako V. Budrienė.

Šiuo metu prekybos tinkle „Iki“, atsižvelgiant į šviežio derliaus paklausą, siekiama pirkėjams pasiūlyti ir patrauklią daržovių kainą. Salotos ‘Lollo Roddo’ ir ‘Lollo Bianco’ kainuoja vos 0,99 Eur, šviežių morkų ryšulėlis – 1,19 Eur, o lietuviški trumpavaisiai agurkai – 4,99 Eur už 1 kg.

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų