Eugenijus Kuchalskis. „Sekundės“ nuotr.

Švietimo skyriuje – atsisveikinimo nuotaikos

Švietimo skyriuje – atsisveikinimo nuotaikos

Švietimo vairą Panevėžyje tris dešimtmečius sukiojančiam Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojui Eugenijui Kuchalskiui penktadienis buvo paskutinė darbo diena. Jis atsisveikino su valstybės tarnyba.

Liepą man sukanka 65-eri, todėl valstybės tarnyboje dirbti daugiau nebegaliu. Įstatymų laikytis privalu“, – „Sekundei“ kalbėjo E. Kuchalskis.

Uždarius ilgametės darbovietės duris, pasak pavaduotojo, pirmas planas bus pailsėti. O kiek laiko užsitęs atostogos, priklausys nuo aplinkybių. Pastaraisiais metais ilgų atostogų E. Kuchalskis ir neturėjęs. Geriausia atgaiva nuo streso švietimo strategui – bent savaitgaliui išvykti į sodybą. Anot jo, gamta ir fizinis darbas daro stebuklus – pravėdina galvą ir vėl su energija galima kibti į darbus.

Noriu atsigriebti. Jau daug metų neturėjau ilgų atostogų. Juolab kad pastarieji dveji pandeminiai metai buvo varginantys ir įtempti. Kai pagalvoju, tiek metų pradirbau, vaikai užauginti, anūkai jau irgi auga, dabar galiu daugiau laiko skirti ir sau“, – šypsosi E. Kuchalskis.

Į Panevėžį jis atvyko Šiaulių pedagoginiame institute įgijęs fizikos mokytojo diplomą. Karjerą pradėjo dirbdamas miesto vakarinėje suaugusiųjų mokykloje. Tačiau jau po metų mokytojystę teko atidėti – buvo pašauktas į kariuomenę. Grįžęs į Panevėžį ir vėl jos ėmėsi, tačiau tuomečiam Švietimo skyriaus inspektoriui išėjus vadovauti naujai atidarytai 16-ajai vidurinei mokyklai, dabartinei A. Lipniūno progimnazijai, E. Kuchalskis perėjo dirbti į Savivaldybės Švietimo skyrių. Vėliau dešimtmetį ir vėl dirbo mokytoju „Verdenės“ mokykloje.

Kai kas klausia, ar nesinori grįžti į mokyklą, ypač kai dabar taip trūksta gamtos dalykų mokytojų. Širdyje jaučiuosi gerai, bet kai pasižiūriu į pasą, suprantu, kad yra tam tikra riba. Viskas turi pradžią ir pabaigą“, – sako E. Kuchalskis.

Tačiau būti be veiklos jam taip pat nesinori. Visgi sako planų nekuriantis, nes geriausiai suplanuoja pats gyvenimas.

Pareigybė nėra profesija. Visko išmokstama. Kartų kaita yra gerai. Dabar noriu pailsėti, o kaip bus toliau, negaliu pasakyti“, – prisipažįsta švietimo mohikanas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų