Vilniaus ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje planuojamas dar vienas pakeitimas – atsiras papildoma eismo juosta, leidžianti sukti tik į kairę. P. ŽIDONIO nuotr.

Šviesoforų akys atsimerks pavasarį

Šviesoforų akys atsimerks pavasarį

Nors planuota, kad dar iki Naujųjų miesto centre įsižiebs visi naujieji išmanieji šviesoforai, šie pažadai keliami į pavasarį.

Centrinėse miesto sankryžose numatyta dar papildomų darbų, kurie koreguos įprastą važiavimo tvarką.

Darbai užsitęs

Nauji šviesoforai jau reguliuoja eismą Vilniaus ir Ramygalos, J. Basanavičiaus ir Ukmergės, J. Biliūno, Vilniaus gatvių, Pajuostės plento ir Velžio kelio sankryžose, taip pat prieš Smėlynės gatvės tiltą esančioje pėsčiųjų perėjoje. Tačiau važiuojant per Vilniaus ir J. Basanavičiaus gatvių bei J. Basanavičiaus gatvės ir Savanorių aikštės sankryžas vis dar tenka žiūrėti į senuosius.

Neretą vairuotoją, ypač atvykusį iš svetur, suglumina įrengti, bet juoda plėvele, kartais nudraskoma vėjo, uždangstyti šviesoforai.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialisto Arvydo Šato teigimu, pagal rangos sutartį šviesoforų sumontavimo darbai turėjo būti baigti vasarį, tačiau tikėtasi tašką padėti dar prieš Naujuosius. Tačiau jau dabar aišku, kad sankryžų modernizavimas nusitęs iki kovo pabaigos, o gal net ir ilgiau.

Pasak A. Šato, šiuo metu projektuotojui duota užduotis patikslinti projektą, nes atliekant darbus pastebėta tam tikrų netikslumų. Tas turėtų būti padaryta iki sausio pabaigos.

„Dalis naujų šviesoforų jau veikia, bet ir šituos tobulinsime. Darbai šiek tiek nusitemps į pavasarį“, – sako A. Šatas.

Nauja eismo juosta

Vienas iš tokių planuojamų patobulinimų – laikmatis J. Basanavičiaus ir Ukmergės gatvių sankryžoje, kad pėstieji matytų, kiek jiems dar degs žalias šviesoforo signalas. Be to, modernizuojamose sankryžose atsiras ir papildomų šviesoforų.

Pasak A. Šato, pagal reikalavimus, dviem eismo juostoms užtenka vieno, bet dėl geresnio informatyvumo Savivaldybė paprašė suprojektuoti kiekvienai eismo juostai po šviesoforą.

„Panaikinsime kelias mokamas stovėjimo vietas ir bus gerai – užteks vietos.“

A. Šatas

Tačiau esminis pakeitimas lauks Vilniaus gatvėje. Joje atsiras trečia eismo juosta, atvažiuojantiems nuo Dembavos pusės leidžianti sukti tik į kairę.

„Toje gatvėje vienoje eismo juostoje rikiuojami automobiliai. Panaikinsime kelias mokamas stovėjimo vietas ir bus gerai – užteks vietos“, – kaip planuojama pertvarkyti gatvės žymėjimą, aiškina A. Šatas.

Srautai sumažėjo

Miesto centrinės dalies sankryžų patobulinimus planuojama atlikti iki kovo pabaigos. Visgi, pasak A. Šato, problema gali tapti oro sąlygos.

„Trečiai eismo juostai reikės keisti žymėjimą. Tai priklausys nuo to, ar leis orai, ar dar bus sniego“, – sako Savivaldybės atstovas.

Panevėžio centro šviesoforų rekonstrukcija jau atnešė pokyčių. Važiuojant J. Basanavičiaus gatve link tilto, jau leidžiama sukti į Ukmergės gatvę abiem kryptimis – tiek į turgaus pusę, tiek link Laisvės aikštės. Kaip ir tikėtasi, pasak A. Šato, tai sumažino apkrovą J. Basanavičiaus ir Savanorių aikštės sankryžoje.

Centro šviesoforų modernizavimas atsiėjo 300 tūkstančių eurų.

Komentarai

  • Bus baisu…

  • isileido kazkoki beproti ,reguliuot eisma mieste, Velžio kelias Vilniaus gt sankryža , pakabino šviesofora ties antra juosta su rodykle sukt i kaire, atvažiuojant nuo Velžio puses atrodo kad tau zalias o cia ne tau cia trečios juostos šviesoforas pasirodo, o kabaliuoja antroj juostoj, pripies juostu papildomu laukit durnaus judejimo svajones.

  • neatsidaryt nes poto bus kamsciu kamsciai

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų